• вторник, 18 јуни 2024
Зеленски: Способностите на украинските копнени сили ќе бидат ограничени се додека Русија има предност во воздухот

Зеленски: Способностите на украинските копнени сили ќе бидат ограничени се додека Русија има предност во воздухот

Киев, 19 април 2024 (МИА) – Украинскиот претседател, Володимир Зеленски, денеска оцени дека можности...

Image

Остани поврзан