• среда, 19 јуни 2024
Зеленски: Колебливоста на западните партнери ќе и даде на Русија дозвола за глобален терор

Зеленски: Колебливоста на западните партнери ќе и даде на Русија дозвола за глобален терор

Киев, 11 април 2024 (МИА) - По синоќешните и утринските руски напади врз украинската цивилна инфраст...

Image

Остани поврзан