• недела, 26 мај 2024
ВМРО-ДПМНЕ организира свеченост по повод одбележувањето на празникот на рамноапостолите Св. Кирил и Методиј

ВМРО-ДПМНЕ организира свеченост по повод одбележувањето на празникот на рамноапостолите Св. Кирил и Методиј

Скопје, 24 мај 2024 (МИА) - ВМРО-ДПМНЕ утре во црквата  Св. Богородица - Калишта, Струга, орган...

ВМРО-ДПМНЕ и Вреди ги продолжуваат разговорите за нова влада

ВМРО-ДПМНЕ и Вреди ги продолжуваат разговорите за нова влада

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Работни групи на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата Вреди денеска ќе ги продолжат...

Гордана Силјановска Давкова: Ќе се однесувам како претседателка на сите граѓани

Гордана Силјановска Давкова: Ќе се однесувам како претседателка на сите граѓани

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) - Јас тврдам дека ќе се однесувам како претсед...

Муцунски: Очекуваме уште подобри резултати од првиот круг

Муцунски: Очекуваме уште подобри резултати од првиот круг

Скопје, 8 мај 2024 (МИА) – Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски, на првата прес-конференци...

Ковачки: Масовно да излеземе и да гласаме на 8 мај за да не дозволиме некој друг да ни ја крои судбината 

Ковачки: Масовно да излеземе и да гласаме на 8 мај за да не дозволиме некој друг да ни ја крои судбината 

Скопје, 27 април 2024 Драги сограѓани, видовте како помина првиот круг од изборите. Први...

Ковачки: Платформата 1198 се обврзува на 17 милиони евра за проекти за Кочани

Ковачки: Платформата 1198 се обврзува на 17 милиони евра за проекти за Кочани

Скопје, 27 април 2024  Денеска сме во посета на македонските општини од Истокот.

Силјановска Давкова: Немам зборови со кои можам да ја изразам благодарноста, овој резултат е инспиративен за мене

Силјановска Давкова: Немам зборови со кои можам да ја изразам благодарноста, овој резултат е инспиративен за мене

Скопје, 24 април 2024 (МИА) – Немам зборови со кои можам да ја изразам...

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе води позитивна кампања што ќе ја врати довербата на граѓаните во институциите 

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ ќе води позитивна кампања што ќе ја врати довербата на граѓаните во институциите 

Охрид, 18 април 2024 (МИА) – Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска од Охрид на првиот д...

Силјановска-Давкова: Политиката мора да биде секогаш и во границите на правото

Силјановска-Давкова: Политиката мора да биде секогаш и во границите на правото

Гостивар, 12 април 2024 (МИА) – Политиката мора да биде во границите на правото, а не обратно правот...

Николоски: Фалсификат е кривично дело и одговорност ќе има

Николоски: Фалсификат е кривично дело и одговорност ќе има

Скопје, 5 април 2024 Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска од општин...

Мицкоски: Народот доаѓа по своето, да ги отпочне големите промени

Мицкоски: Народот доаѓа по своето, да ги отпочне големите промени

Скопје, 4 април 2024 (МИА) - Народот доаѓа по своето. Доаѓа по тоа што му е одземено. Доаѓа по Макед...

„Платформа 1198“: Една милијарда евра за подобрување на животот на граѓаните на локално ниво

„Платформа 1198“: Една милијарда евра за подобрување на животот на граѓаните на локално ниво

Скопје, 24 март 2024  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Ѓорѓија Сајкоски на денеш...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски ќе презентира дел од програмата за престојните парламентарни избори

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Мицкоски ќе презентира дел од програмата за престојните парламентарни избори

Скопје, 24 март 2024 (МИА) - Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, презентира дел од прое...

Платформа 1198 за земјоделците: За четири години ќе се инвестираат 800 милиони евра

Платформа 1198 за земјоделците: За четири години ќе се инвестираат 800 милиони евра

Скопје, 24 март 2024  Враќањето во нормала на македонскиот земјоделство и руралните сре...

Изборната „Платформа 1198“ на ВМРО-ДПМНЕ: Изградба на Клинички центар Штип, шест бесплатни Ин витро постапки, вработување во здравството....

Изборната „Платформа 1198“ на ВМРО-ДПМНЕ: Изградба на Клинички центар Штип, шест бесплатни Ин витро постапки, вработување во здравството....

Скопје, 24 март 2024  Програмата на ВМРО-ДПМНЕ Платформа 1198 за претстојните парламент...

Image

Остани поврзан