• понеделник, 24 јуни 2024
Ѓоковиќ го надмина Алкараз на АТП ранг листата

Ѓоковиќ го надмина Алкараз на АТП ранг листата

Лондон, 24 јуни 2024 (МИА) - Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се искачи на второто место на најновата...

Пегула спаси пет меч топки и го освои трофејот на ВТА 500 во Берлин

Пегула спаси пет меч топки и го освои трофејот на ВТА 500 во Берлин

Берлин, 23 јуни 2024 (МИА) – Руската тенисерка Ана Калинскаја попладнево загуби од Американката Џеси...

Синер го победи Хуркач во финалето на турнирот во Хале

Синер го победи Хуркач во финалето на турнирот во Хале

Хале, 23 јуни 2024 (МИА) - Италијанецот Јаник Синер го победи Полјакот Хуберт Хуркач во денешното фи...

Македонските тенисери изборија опстанок во Третата Европска зона на Дејвис купот

Македонските тенисери изборија опстанок во Третата Европска зона на Дејвис купот

Улцињ, 22 јуни 2024 (МИА) - Македонската Дејвис куп репрезентација попладнево забележа победа против...

Марковски триумфираше во двојки на фјучрсот во Србија

Марковски триумфираше во двојки на фјучрсот во Србија

Куршумлијска Бања, 22 јуни 2024 (МИА) - Македонско-српската комбинација Обрад Марковски Стефан Латин...

Ѓорческа ја очекува првата противничка во квалификациите на Вимблдон

Ѓорческа ја очекува првата противничка во квалификациите на Вимблдон

Лондон, 22 јуни 2024 (МИА) - Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа од вчера е во Лондон, кад...

Мултиспортски комплекс „Рафа Надал“ ќе се отвори во Драч

Мултиспортски комплекс „Рафа Надал“ ќе се отвори во Драч

Тирана, 20 јуни 2024 (МИА) - На средбата на албанскиот премиер Еди Рама и шпанскиот тенисер Рафаел Н...

Дејвис куп: Македонските тенисери поразени на стартот од Црна Гора

Дејвис куп: Македонските тенисери поразени на стартот од Црна Гора

  Улцињ, 19 јуни 2024 (МИА) – Македонскиот национален тим на стартот од натпреварите од...

Дејвис куп: Македонските тенисери во група со Словенија и домаќинот Црна Гора

Дејвис куп: Македонските тенисери во група со Словенија и домаќинот Црна Гора

Улцињ, 18 јуни 2024 (МИА) – Македонската Дејвис куп репрезентацијата од утре до сабота ќе биде дел о...

Двоен триумф на Јанев на „Црна река опен“

Двоен триумф на Јанев на „Црна река опен“

Кавадарци, 17 јуни 2024 (МИА) - Младиот македонски тенисер Кристијан Јанев со двоен триумф го заврши...

Рекорд на Вимблдон - по 3,2 милиони евра за шампионите

Рекорд на Вимблдон - по 3,2 милиони евра за шампионите

Лондон, 13 јуни 2024 (МИА) - Како и речиси секоја година, така и оваа година Вимблдон ќе подели реко...

Мареј не е сигурен дали ќе учествува на Олимпијадата

Мареј не е сигурен дали ќе учествува на Олимпијадата

Париз, 12 јуни 2024 (МИА) - Британскиот тенисер Енди Мареј не е сигурен дека ќе може да учествува на...

АТП: Синер е новиот бр.1, Ѓоковиќ падна на трето место

АТП: Синер е новиот бр.1, Ѓоковиќ падна на трето место

Париз, 10 јуни 2024 (МИА) - За првпат од септември 2023 година, челната позиција на АТП листата не м...

Јанев поразен во финалето на турнирот Поинтер Опен 2024

Јанев поразен во финалето на турнирот Поинтер Опен 2024

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - Македонски тенисер Кристијан Јанев го загуби финалето на турнирот Поинте...

Швјонтек експресно до триумф над Паолини во финалето на Ролан Гарос

Швјонтек експресно до триумф над Паолини во финалето на Ролан Гарос

Париз, 8 јуни 2024 (МИА) – Полската тенисерка Ига Швјонтек ја победи Италијанката Јасмине Паолини во...

Image

Остани поврзан