• среда, 19 јуни 2024
Приске го замени Слот на клупата на Феенорд

Приске го замени Слот на клупата на Феенорд

Ротердам, 12 јуни 2024 (МИА) – Холандскиот прволигаш Феенорд потпиша тригодишен договор со Браја...

Компани бара дефанзивци во Ливерпул и Челси

Компани бара дефанзивци во Ливерпул и Челси

Минхен, 12 јуни 2024 (МИА) - Новиот тренер на Баерн Минхен, Винсент Компани се поврзува со уште еден...

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) – Ливерпул, Барселона или Ајакс би можеле да го заменат Реал Мадрид н...

Навивачите на Ливерпул го избраа Салах за фудбалер на сезоната

Навивачите на Ливерпул го избраа Салах за фудбалер на сезоната

Ливерпул, 7 јуни 2024 (МИА) – Мохамед Салах беше избран за најдобар фудбалер на Ливерпул за сезо...

Клоп има нова работа

Клоп има нова работа

Ливерпул, 5 јуни 2024 (МИА) - Поранешниот менаџер на Ливерпул, Јирген Клоп има нова работа. Тој потп...

Нова ера: Арне Слот официјално го започна својот мандат во Ливерпул

Нова ера: Арне Слот официјално го започна својот мандат во Ливерпул

Ливерпул, 1 јуни 2024 (МИА) - Арне Слот се појави на ново работно место, на „Енфилд“. Ова официјално...

Ливерпул ќе му понуди подобрен договор на Бредли

Ливерпул ќе му понуди подобрен договор на Бредли

Ливерпул, 30 мај 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Ливерпул Конор Бредли може да потпише нов договор....

Ливерпул сака да го ангажира Едерсон од Аталанта

Ливерпул сака да го ангажира Едерсон од Аталанта

Рим, 29 мај 2024 (МИА) - Централниот играч за врска на Аталанта, Едерсон, може да ја продолжи кариер...

Клоп се расплака на неговиот проштален настан со навивачите на Ливерпул

Клоп се расплака на неговиот проштален настан со навивачите на Ливерпул

Ливерпул, 29 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп не можеше да ги задржи солзите на ср...

Помошникот на Клоп одбил да го преземе Ливерпул

Помошникот на Клоп одбил да го преземе Ливерпул

Ливерпул, 24 мај 2024 (МИА) - Помошникот на Јирген Клоп во Ливерпул, Пеп Линдерс, даде интересно при...

Новиот менаџер на Ливерпул ќе зема двојно помаку пари од Клоп

Новиот менаџер на Ливерпул ќе зема двојно помаку пари од Клоп

Ливерпул, 21 мај 2024 (МИА) - Арне Слот ќе добива половина од платата што Јирген Клоп ја добиваше во...

Салах до Клоп: Ти посакувам среќа и се надевам дека ќе се сретнеме повторно

Салах до Клоп: Ти посакувам среќа и се надевам дека ќе се сретнеме повторно

Ливерпул, 21 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах се обрати до тренерот, Јирген Кло...

Ливерпул и официјално го објави назначувањето на Арне Слот за замена на Клоп

Ливерпул и официјално го објави назначувањето на Арне Слот за замена на Клоп

Ливерпул, 20 мај 2024 (МИА) - Ливерпул и официјално го назначи Арне Слот за нов тренер на тимот, соо...

Наследникот на Клоп потврди за Ливерпул

Наследникот на Клоп потврди за Ливерпул

Ливерпул, 17 мај 2024 (МИА) - Холандскиот стручњак Арне Слот потврди дека ќе биде следниот менаџер н...

Клоп на последниот прес за Ливерпул: Сакам да се одморам

Клоп на последниот прес за Ливерпул: Сакам да се одморам

Ливерпул, 17 мај 2024 (МИА) - Веќе е познато дека легендарниот германски тренер Јирген Клоп на крајо...

Image

Остани поврзан