• недела, 14 јули 2024
Атлетскиот клуб „Делта“ севкупен победник во Купот на Македонија

Атлетскиот клуб „Делта“ севкупен победник во Купот на Македонија

Скопје, 2 јули 2024 (МИА) – Атлетскиот клуб „Делта“ од Скопје е севкупен победник во Купот на Ма...

Алкалоид го совлада Вардар и се пласираше во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Алкалоид го совлада Вардар и се пласираше во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 17 мај 2024 (МИА) - Ракометарите на Алкалоид се пласираа во финалето на Купот на Македонија,...

Пелистер во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Пелистер во финалето на ракометниот Куп на Македонија

Скопје, 16 мај 2024 (МИА) - Ракометниот клуб Пелистер се пласираше во финалето на Купот на Македониј...

Велес домаќин на женското финале во фудбалскиот Куп на Македонија

Велес домаќин на женското финале во фудбалскиот Куп на Македонија

  Скопје, 14 мај 2024 (МИА) – Фудбалерките на Љуботен утре на Градскиот стадион во Веле...

КМФ Форца 2015 го освои Купот на Македонија во футсал

КМФ Форца 2015 го освои Купот на Македонија во футсал

  Велес, 22 април 2024 (МИА) – КМФ Форца 2015 е освојувач на Купот на Македонија во фут...

Велес домаќин на финалето во футсал Купот на Македонија

Велес домаќин на финалето во футсал Купот на Македонија

  Скопје, 19 април 2024 (МИА) – Футсал екипите Клими и Форца 2015 ќе се борат за трофеј...

Воска ја овлада Македонија ЃП и дојде на чекор до историско куп финале

Воска ја овлада Македонија ЃП и дојде на чекор до историско куп финале

  Охрид, 3 април 2024 (МИА) – Фудбалерите на Воска триумфираа попладнево на домашен тер...

МЗТ Скопје го освои Купот на Македонија

МЗТ Скопје го освои Купот на Македонија

Битола, 17 февруари 2024 (МИА) - Кошаркарите на МЗТ Скопје ја одбранија титулата во Купот на Македон...

Пелистер против МЗТ Скопје во финалето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Пелистер против МЗТ Скопје во финалето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Битола, 16 февруари 2024 (МИА) - По пауза од 15 години, кошаркарскиот клуб Пелистер ќе биде учесник...

Куп на Македонија: МЗТ го победи Работнички во „вечното дерби“

Куп на Македонија: МЗТ го победи Работнички во „вечното дерби“

Битола, 16 февруари 2024 (МИА) - Во првиот полуфинален натпревар од Купот „Благоја Георгиевски – Буш...

Пелистер последен учесник во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Пелистер последен учесник во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Битола, 15 февруари 2024 (МИА) - Во последниот меч од четвртфиналето на Купот „Благоја Георгиевски-Б...

„Вечното дерби“ во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

„Вечното дерби“ во полуфиналето на кошаркарскиот Куп на Македонија

Битола, 15 февруари 2024 (МИА) - Во третиот четвртфинален натпревар од Купот „Благоја Георгиевски-Бу...

Еуро Никел втор полуфиналист во кошаркарскиот Куп

Еуро Никел втор полуфиналист во кошаркарскиот Куп

Битола, 15 февруари 2024 (МИА) - Кошаркарите на Еуро Никел се вторите полуфиналисти на Купот на Маке...

Познати полуфиналистите во женскиот фудбалски Куп на Македонија

Познати полуфиналистите во женскиот фудбалски Куп на Македонија

Скопје, 14 април 2021 (МИА) - Во четири македонски градови денеска се одигра 1/4 финалето од женскиот ф...

Извлечени двојките за осминафиналето во фудбалскиот Куп на Македонија

Извлечени двојките за осминафиналето во фудбалскиот Куп на Македонија

Скопје, 29 септември 2020 (МИА) – Во Фудбалската федерација на Македонија денес сде одржа ждрепка за ос...

Image

Остани поврзан