• вторник, 25 јуни 2024
Спалети по ремито со Хрватска: Очекувам повеќе од италијанските репрезентативци

Спалети по ремито со Хрватска: Очекувам повеќе од италијанските репрезентативци

Лајпциг, 25 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на италијанската репрезентација Лучијано Спалети ги сумираш...

Хрватска испушти победа против Италија, Шпанија ја совлада Албанија

Хрватска испушти победа против Италија, Шпанија ја совлада Албанија

  Лајпциг, 24 јуни 2024 (МИА) – Бранителот на титулата Италија со гол во последната мин...

Пелегрини: Сакаме доминација и победа на натпреварот со Хрватска

Пелегрини: Сакаме доминација и победа на натпреварот со Хрватска

Лајпциг, 23 јуни 2024 (МИА) - Фудбалерот од средниот ред на Италија, Лоренцо Пелегрини ги сподели своите очекувања за...

Баџо: Насилството врз мене резултираше само со неколку конци

Баџо: Насилството врз мене резултираше само со неколку конци

Алтавила Висентина, 21 јуни 2024 (МИА) - Фудбалската легенда Роберто Баџо ги смири сите загрижени фа...

Легендарниот Баџо претепан и ограбен во сопствената куќа

Легендарниот Баџо претепан и ограбен во сопствената куќа

Алтавила Висентина, 21 јуни (МИА) - Роберто Баџо (57), еден од најдобрите италијански фудбалери на с...

Спалети искрен по поразот: Бевме под секое ниво

Спалети искрен по поразот: Бевме под секое ниво

Гелзенкирхен, 21 јуни 2024 (МИА) - Лучано Спалети, селекторот на Италија, беше разочаран по мечот со...

ЕВРО2024: Шпанија ја совлада Италија и обезбеди осминафинале

ЕВРО2024: Шпанија ја совлада Италија и обезбеди осминафинале

  Гелзенкирхен, 20. јуни 2024 (МИА) – Шпанија вечерва во Гелзенкирхен ја совлада Италиј...

ЕВРО2024: Драматично реми на Хрватска и Албанија во Хамбург

ЕВРО2024: Драматично реми на Хрватска и Албанија во Хамбург

  Хамбург, 19 јуни 2024 (МИА) – Во натпревар со резултатски пресврти и четири голови, р...

ЕУ ќе ги предупреди Франција, Италија и други земји за прекумерно трошење

ЕУ ќе ги предупреди Франција, Италија и други земји за прекумерно трошење

Брисел, 19 јуни 2024 (МИА) - Се очекува Европската унија денеска да опомене речиси 10 влади, вклучит...

ЕВРО2024: Италија со пресврт ја совлада Албанија

ЕВРО2024: Италија со пресврт ја совлада Албанија

  Дортмунд, 15 јуни 2024 (МИА) – Актуелниот европски првак Италија со победа ја почна о...

Италија не брза да одлучи дали ќе ја поддржи претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен за втор мандат

Италија не брза да одлучи дали ќе ја поддржи претседателката на ЕК, Урсула фон дер Лајен за втор мандат

Рим, 15 јуни 2024 (МИА) - Италија ќе одлучи за поддршката за вториот мандат на претседателката на Ев...

Спалети воведе строги правила за Италија за време на Евро 2024

Спалети воведе строги правила за Италија за време на Евро 2024

Mинхен, 14 јуни 2024 (МИА) - Селекторот на италијанската репрезентација, Лучано Спалети, воведе голе...

Украина на врвот на агендата на самитот на Г-7 во Италија

Украина на врвот на агендата на самитот на Г-7 во Италија

Рим, 13 јуни 2024 (МИА) - Лидерите на Г7 се собираат во Италија на тридневна средба, на која се очек...

Бајден замина на самитот на Г7

Бајден замина на самитот на Г7

Вашингтон, 12 јуни 2024 (МИА) - Американскиот претседател Џо Бајден денеска замина за Италија на сре...

Панел за италијанско-македонската соработка во образованието

Панел за италијанско-македонската соработка во образованието

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) - Панел за италијанско-македонските дипломат...

Image

Остани поврзан