• вторник, 25 јуни 2024
Инзаги: Сакам сите од сегашниот состав да останат и за следната сезона

Инзаги: Сакам сите од сегашниот состав да останат и за следната сезона

Милано, 5 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги, изрази надеж дека клубот ќе може да ги...

Марота: Наскоро ќе седнеме да разговараме за новиот договор на Инзаги

Марота: Наскоро ќе седнеме да разговараме за новиот договор на Инзаги

Милано, 24 април 2024 (МИА) - Директорот на Интер, Бепе Марота, откри дека наскоро ќе започнат разговори за продолжув...

Инзаги не е загрижен поради испаѓањето на Интер од Лигата на шампионите

Инзаги не е загрижен поради испаѓањето на Интер од Лигата на шампионите

Милано, 9 април 2024 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги изјави дека неговиот тим не е разочара...

Скудетото му носи нов договор на Инзаги

Скудетото му носи нов договор на Инзаги

Милано, 29 март 2024 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги наскоро би требало да потпише нов договор со клубот, пр...

Интер ќе му понуди нов двегодишен договор на Инзаги

Интер ќе му понуди нов двегодишен договор на Инзаги

  Милано, 28.03.2024 (МИА) – Раководството на актуелниот лидер во италијанското фудбалс...

Инзаги: Треба да бидеме горди на нашиот настап во Лигата на шампионите

Инзаги: Треба да бидеме горди на нашиот настап во Лигата на шампионите

Мадрид, 14 март 2024 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги по поразот од Атлетико Мадрид на пенал...

Инзаги очекува тежок натпревар против Атлетико во Мадрид

Инзаги очекува тежок натпревар против Атлетико во Мадрид

Мадрид, 13 март 2024 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги, увери дека неговиот тим нема да се по...

Симоне Инзаги ја доби наградата Беарцот како најдобар италијански тренер на годината

Симоне Инзаги ја доби наградата Беарцот како најдобар италијански тренер на годината

Рим, 10 март 2024 (МИА) - Предводникот на Интер, Симоне Инзаги ја доби наградата „Енцо Беарцот“ за н...

Инзаги: Нашата судбина е во наши раце, но треба да останеме фокусирани

Инзаги: Нашата судбина е во наши раце, но треба да останеме фокусирани

Милано, 5 март 2024 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги го сподели своето мислење за трката за...

Инзаги: За 2,5 години освоивме пет трофеи и игравме во финалето на Лигата на шампионите

Инзаги: За 2,5 години освоивме пет трофеи и игравме во финалето на Лигата на шампионите

Милано, 29 февруари 2024 (МИА) –Тренерот на Интер, Симоне Инзаги го пофали својот тим по синоќешната...

Инзаги: Штета што предноста е само еден гол

Инзаги: Штета што предноста е само еден гол

Милано, 21 февруари 2024 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги жали што победата над Атлетико Мад...

Инзаги за титулата во Серија „А“: Во фудбалот ништо не е сигурно, ни претстои уште долг пат

Инзаги за титулата во Серија „А“: Во фудбалот ништо не е сигурно, ни претстои уште долг пат

Милано, 17 февруари 2024 (МИА) - Интер вчера забележа нова победа во Серија „А“ откако во 25. коло н...

Интер го освои италијанскиот Суперкуп трет пат по ред

Интер го освои италијанскиот Суперкуп трет пат по ред

Ријад, 23 јануари 2024 (МИА) - Интер го освои италијанскиот Суперкуп трета година во низа. Во финале...

Инзаги за победата над Лече: Многу сум среќен, важно беше да освоиме три бода

Инзаги за победата над Лече: Многу сум среќен, важно беше да освоиме три бода

Милано, 24 декември 2023 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги ја коментираше победата над Лече (...

Инзаги ги пофали фудбалерите на Интер за победата против Лацио

Инзаги ги пофали фудбалерите на Интер за победата против Лацио

Рим, 18 декември 2023 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги искажа пофални зборови за своите избр...

Image

Остани поврзан