• четврток, 25 јули 2024
Атлетико го позајми Саул на Севиља

Атлетико го позајми Саул на Севиља

Севиља, 16 јули 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалски прволигаш Севиља официјално објави дека следнат...

Атлетико сака да ја привлече ѕвездата на Манчестер Сити

Атлетико сака да ја привлече ѕвездата на Манчестер Сити

Мадрид, 6 јуни 2024 (МИА) - Фудбалскиот клуб Атлетико Мадрид испратил официјална понуда до Манчестер...

Саул на лето заминува од Атлетико Мадрид

Саул на лето заминува од Атлетико Мадрид

  Мадрид, 5 јуни 2024 (МИА) – Играчот од средниот ред на Атлетико Мадрид, Саул Нигез ќе...

Депај заврши со Атлетико Мадрид

Депај заврши со Атлетико Мадрид

Мадрид, 22 мај 2024 (МИА) - Атлетико Мадрид и Мемфис Депај многу брзо ќе се разделат, тврдат шпански...

Атлетико Мадрид подготвен да плати 12 милиони евра за Дибала

Атлетико Мадрид подготвен да плати 12 милиони евра за Дибала

Мадрид, 14 мај 2024 (МИА) – Напаѓачот на Рома, Пауло Дибала, во текот на летниот преоден рок мож...

Расистички навреди кон Нико Вилијамс

Расистички навреди кон Нико Вилијамс

  Билбао, 28 април 20204 (МИА) – Напаѓачот на Атлетик Билбао, Нико Вилијамс, беше цел н...

Атлетико сака да ја продолжи соработката со Витсел

Атлетико сака да ја продолжи соработката со Витсел

  Мадрид, 26 април 2024 (МИА) – Фудбалерот од средниот ред на Атлетико Мадрид, Аксел Ви...

ПСЖ и Борусија Дортмунд први полуфиналисти во Лигата на шампиони

ПСЖ и Борусија Дортмунд први полуфиналисти во Лигата на шампиони

  Барселона, Дортмунд, 16 април 2024 (МИА) – Фудбалерите на ПСЖ и на Борусија Дортмунд...

Борусија Дортмунд три недели без повредениот Халер

Борусија Дортмунд три недели без повредениот Халер

  Дортмунд, 16 април 2024 (МИА) – Фудбалскиот репрезентативец на Брегот на Слонова коск...

Раул Гарсија заминува во фудбалска пензија

Раул Гарсија заминува во фудбалска пензија

  Мадрид, 15 април 2024 (МИА) – Шпанскиот фудбалер Раул Гарсија (37) најави денеска пен...

ЛШ: Барселона го освои „Парк де Пренс“, Атлетико подобар од Борусија Дортмунд

ЛШ: Барселона го освои „Парк де Пренс“, Атлетико подобар од Борусија Дортмунд

Париз, 10 април 2024 (МИА) - Барселона забележа вредна победа од 3:2 над Пари Сен Жермен во првиот ч...

Атлетико Мадрид без повредениот Депај против Борусија

Атлетико Мадрид без повредениот Депај против Борусија

  Мадрид, 8 април 2024 година (МИА) – Фудбалерот на Атлетико Мадрид, Мемфис Депај, ќе г...

Алонсо ја менува Барса во Атлетико Мадрид

Алонсо ја менува Барса во Атлетико Мадрид

Барселона, 2 април 2024 (МИА) - Дефанзивецот на Барселона, Маркос Алонсо, кариерата ќе ја продолжи в...

Цел живот „јорганџија“: Коке потпиша нов договор со Атлетико

Цел живот „јорганџија“: Коке потпиша нов договор со Атлетико

Мадрид, 25 март 2024 (МИА) - Капитенот на Атлетико Мадрид, Коке, потпиша нов договор со челниците на...

Инзаги: Треба да бидеме горди на нашиот настап во Лигата на шампионите

Инзаги: Треба да бидеме горди на нашиот настап во Лигата на шампионите

Мадрид, 14 март 2024 (МИА) - Тренерот на Интер, Симоне Инзаги по поразот од Атлетико Мадрид на пенал...

Image

Остани поврзан