• недела, 14 јули 2024
Пожар во северозападниот дел на Атина зафати две фабрики 

Пожар во северозападниот дел на Атина зафати две фабрики 

Атина, 10 јули 2024 (МИА) – Пожарот што синоќа околу 23 часот избувна во населбата Ахарнес во северо...

Одново почнува судењето за пожарите во близина на Атина во 2018 година

Одново почнува судењето за пожарите во близина на Атина во 2018 година

Атина, 8 јули 2024 (МИА) – По поднесената жалба од обвинителот за првостепената пресуда на судот за...

Маж во Атина застрелан во автомобил со најмалку 15 куршуми

Маж во Атина застрелан во автомобил со најмалку 15 куршуми

Атина, 2 јули 2024 (МИА) – Во населба во северниот дел на Атина, утрово беше пронајден 54-годишен ма...

Бугарскиот претседател во посета на Атина

Бугарскиот претседател во посета на Атина

Атина, 2 јули 2024 (МИА) – Бугарскиот претседател Румен Радев денеска е во посета на Атина за да уче...

Пожарите во близина на Атина без активно жариште

Пожарите во близина на Атина без активно жариште

Атина, 1 јули 2024 (МИА) – Локализирани се двата големи пожари во источниот и северниот дел на облас...

Активни два големи пожари во близина на Атина, евакуирани жители на населени места (ДПЛ)

Активни два големи пожари во близина на Атина, евакуирани жители на населени места (ДПЛ)

Атина, 30 јуни 2024 (МИА) – На две различни локации во источниот и северниот дел на областа Атика, п...

Активни два големи пожари во близина на Атина, евакуирани жители на населени места

Активни два големи пожари во близина на Атина, евакуирани жители на населени места

Атина, 30 јуни 2024 (МИА) – На две различни локации во источниот дел на областа Атика, поширокиот ре...

Голем шумски пожар на планина во северниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Голем шумски пожар на планина во северниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Атина, 29 јуни 2024 (МИА) – Кусо пред 15 часот избувна голем шумски пожар на планината Парнита во се...

Големи пожари во неколку делови на Грција

Големи пожари во неколку делови на Грција

Атина, 21 јуни 2024 (МИА) – Два големи пожари во две различни периферии се активни на грчкиот полуос...

Голем пожар во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Голем пожар во источниот дел на областа Атика, поширокиот регион на Атина

Атина, 19 јуни 2024 (МИА) – Грчките пожарникари од копно и воздух се обидуваат да го стават под конт...

Лајчак: На земјите од Западен Балкан е да го искористат моментот во ЕУ и да се приближат до членството

Лајчак: На земјите од Западен Балкан е да го искористат моментот во ЕУ и да се приближат до членството

Атина, 17 јуни 2024 (МИА) - Специјалниот пратеник на ЕУ за дијалогот меѓу Белград и Приштина, Миросл...

Филипче од Атина: Преку Договорот од Преспа спорот го трансформиравме во соработка

Филипче од Атина: Преку Договорот од Преспа спорот го трансформиравме во соработка

Скопје, 17 јуни 2024   Д-р Венко Филипче, директор на Фондацијата „Едно општест...

Парада на гордоста во Атина (Фото)

Парада на гордоста во Атина (Фото)

Атина, 16 јуни 2024 (МИА) – Под мотото „Еден закон не е доволен“ и со знамиња во боите на виножитото...

Атина на над 40 степени Целзиусови (Фото)

Атина на над 40 степени Целзиусови (Фото)

Атина, 13 јуни 2024 (МИА) – Во 15 часот по локално време, термометарот во центарот на Атина, покажув...

Експлозија и пожар во фабрика во северниот дел на Атина, се шири опасен чад

Експлозија и пожар во фабрика во северниот дел на Атина, се шири опасен чад

Атина, 12 јуни 2024 (МИА) – Во фабрика, најверојатно за садови за готвење, што се наоѓа во северниот...

Image

Остани поврзан