• вторник, 18 јуни 2024
Надал го потврди настапот во Барселона

Надал го потврди настапот во Барселона

  Барселона, 15 април 2024 година (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал денеска го пот...

Надал ги пропушта турнирите во Барселона, Монте Карло и Мадрид

Надал ги пропушта турнирите во Барселона, Монте Карло и Мадрид

  Мадрид, 4 април 2024 (МИА) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал поради проблеми со грбот...

Сабаленка ја одбрани титулата на Австралија опен

Сабаленка ја одбрани титулата на Австралија опен

Мелбурн, 27 јануари 2024 (МИА) – Белоруската тенисерка Арина Сабаленка претпладнево ја победи Чинвен...

Женг противничка на Сабаленка во финалето на Австралија опен

Женг противничка на Сабаленка во финалето на Австралија опен

Мелбурн, 25 јануари 2024 (МИА) - Кинеската тенисерка Чинвен Женг ќе игра во финалето на Австралија о...

Сабаленка прва финалистка на Австралија опен

Сабаленка прва финалистка на Австралија опен

Мелбурн, 25 јануари 2024 (МИА) - Белоруската тенисерка Арина Сабаленка претпладнево ја победи Америк...

Зверев преку Алкараз до полуфиналето на Австралија опен

Зверев преку Алкараз до полуфиналето на Австралија опен

Мелбурн, 24 јануари 2024 (МИА) - Александр Зверев попладнево го победи вториот светски рекет Карлос...

Сабаленка – Гауф прва полуфинална двојка на АО

Сабаленка – Гауф прва полуфинална двојка на АО

Мелбурн, 23 јануари 2024 (МИА) – Белорусинката Арина Сабаленка и Американката Коко Гауф ќе играат во...

Формирани четвртфиналните двојки на женскиот дел на Австралија опен

Формирани четвртфиналните двојки на женскиот дел на Австралија опен

Мелбурн, 22 јануари 2024 (МИА) – По завршувањето на денешните натпревари од осминафиналната фаза на...

Медведев, Алкараз, Зверев и Хуркач изборија четвртфиналето на Австралија опен

Медведев, Алкараз, Зверев и Хуркач изборија четвртфиналето на Австралија опен

Мелбурн, 22 јануари 2024 (МИА) – На Грен слемот Австралија опен заврши денешната програма од осминаф...

Ѓоковиќ за победата над Манарино: Првите два сета беа едни од најдобрите по долго време

Ѓоковиќ за победата над Манарино: Првите два сета беа едни од најдобрите по долго време

Мелбурн, 21 јануари 2024 (МИА) – Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ ги сподели емоциите откако го со...

Грен слем шампионката Радукану елиминирана во второто коло на Австралија опен

Грен слем шампионката Радукану елиминирана во второто коло на Австралија опен

Мелбурн, 18 јануари 2024 (МИА) - Ема Радукану е елиминирана од Австралија опен. Поранешната шампионк...

Осака: Имам измешани емоции, жал ми е што го напуштам Мелбурн толку рано, но мило ми е што наскоро ќе ја видам Шаи

Осака: Имам измешани емоции, жал ми е што го напуштам Мелбурн толку рано, но мило ми е што наскоро ќе ја видам Шаи

Мелбурн, 18 јануари 2024 (МИА) – Јапонската тенисерка Наоми Осака ги сподели своите размислувања за...

Вознијацки за раната елиминација на АО: Чувствувам длабоко разочарување

Вознијацки за раната елиминација на АО: Чувствувам длабоко разочарување

Мелбурн, 17 јануари 2024 (МИА) - Данската тенисерка Каролине Вознијацки е разочаран од поразот од Ру...

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст - техничка грешка

МНР: Реагиравме за неистакнувањето на македонското знаме на „Австралија Опен“, се работи за ненамерен пропуст - техничка грешка

Скопје, 16 јануари 2024 (МИА) - По добиените информации за пропустот поврзан со истакнувањето на офи...

Трета година по ред во првото коло на АО ќе се соочат две шампионки

Трета година по ред во првото коло на АО ќе се соочат две шампионки

Мелбурн, 11 јануари 2024 (МИА) – Трета година по ред две Грен слем шампионки ќе ги одмерат силите ме...

Image

Остани поврзан