• недела, 19 мај 2024

Шестмина повредени од кои еден потешко во судир на два „голфа“ на патот Скопје-Тетово

Шестмина повредени од кои еден потешко во судир на два „голфа“ на патот Скопје-Тетово

Скопје, 3 јуни 2023 (МИА) -Шест лица се повредени, од кои едно потешко во сообраќајна несреќа што се случила вчера помеѓу две возила „голф“ на регионалниот пат Скопје-Тетово.

Како што соопшти МВР, во 17.25 часот било пријавено дека на регионалниот пат Скопје-Тетово, во близина на с.Сараќино, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „голф“, управувано од О.Р.(20) од Тетово и патничко возило „голф“, управувано од Д.Р.(37) од Тетово, двете со тетовски регистарски ознаки.

-Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот од првото возило, Н.Р.(47), а со телесни повреди се здобиле двајцата возачи и тројца сопатници од двете возила, констатирани во Клиничката болница Тетово, наведуваат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово. вг/бак/

 

Фото: МИА Архива

Остани поврзан