• четврток, 22 февруари 2024

Укината забраната за тешки товарни возила преку Стража

Укината забраната за тешки товарни возила преку Стража

Скопје, 28 ноември 2023 (МИА) - Во 10:30 часот е укината забраната за сообраќај за тешки товарни возила преку планинскиот превој Стража, информираат од ЈП Македонијапат.

Забраната беше воведена утрово од 8:30 часот на патниот правец Гостивар-Кичево преку Стража. дма/

Фото: МИА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан