• вторник, 09 април 2024

Сињехубов: Купјанск е бомбардиран, најмалку две лица загинаа

Сињехубов: Купјанск е бомбардиран, најмалку две лица загинаа

Киев, 28 февруари 2024 (МИА) - Руски воени авиони го бомбардираа Купјанск во областа Харков.

„Двајца мажи загинаа, а една жена е ранета. Може да бидат погодени повеќе луѓе, бидејќи работата на расчистување на урнатините е во тек“, објави на Телеграм Олех Сињехубов, шеф на регионалната воена управа во Харков. паг/

Фото: МИА архива
 

Остани поврзан