• сабота, 25 ноември 2023

Реал Мадрид ќе потроши речиси 400 милиони евра на трансфери ова лето

Реал Мадрид ќе потроши речиси 400 милиони евра на трансфери ова лето

Мадрид, 8 јуни 2023 (МИА) - Новинарот Хосеп Педрол за ТВ „Ел Чирингуито“ ја именуваше сумата што Реал Мадрид е подготвен да ја потроши за трансфери ова лето.

 

Се информира дека мадридскиот клуб за време на овој преоден рок ќе потроши речиси 400 милиони евра на новајлии.

 

Вчера Борусија Дортмунд го објави трансферот на Џуд Белингем во Реал Мадрид за сума 103+31 милион евра. 

 

Белингем е првото засилување за „кралскиот клуб“ ова лето. зс/

 

Фото: ЕПА

Остани поврзан