• вторник, 27 февруари 2024

Пунктот за промена на лични документи во ПС „Пролет“ ќе работи и утре и задутре 

Пунктот за промена на лични документи во ПС „Пролет“ ќе работи и утре и задутре 

Скопје, 24 ноември 2023 (МИА) - Утре и задутре, од 8 до 16 часот, ќе работи пунктот за промена на лични документи без закажување во Полициската станица „Пролет“ во Скопје.

Како што соопшти Министерството за внатрешни работи, граѓаните кои сакаат да направат промена на личните документи во овој пункт, тоа можат да го направат без претходно закажување.

В сабота од 8 до 16 часот ќе работат и шалтерите за издавање на готови документи во објектите во МРТВ и Беко. мд/дма/

Фото: МИА архива

 

 

 

 

Остани поврзан