• понеделник, 25 септември 2023

Проектил го погоди аеродромот во Одеса и ја оштети пистата

Проектил го погоди аеродромот во Одеса и ја оштети пистата
Одеса, 30 април 2022 (МИА) - Руските сили извршија ракетен напад на аеродромот во Одеса, при што пистата е оштетена и сега е неупотреблива, соопшти денеска украинската армија. Украинските медиуми повикувајќи се на очевидци јавуваат дека во Одеса одекнале неколку експлозии, откако се огласиле сирените за воздушниот напад.  зш/

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан