• вторник, 11 јуни 2024

МИА Најави - свет

МИА Најави - свет

20 мај 2024

Белград - Премиерот на Габон, Рејмонд Ндонга Сима во посета на Србија.

Лондон - Судско рочиште за екстрадиција на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж во САД.

Њујорк - Состанок на Советот за безбедност на ОН за Украина.

Њу Делхи - Петта фаза од парламентарните избори во Индија.

Каракас - Почнува осмата рунда мировни преговори помеѓу Владата на Колумбија и герилската организација ЕЛН и ќе трае до 25 мај.

Остани поврзан