• четврток, 18 април 2024

МИА Најави-свет

МИА Најави-свет

2 Ноември 2023

Меѓународен ден за запирање на неказнивоста на нападите кон новинарите

Берлин – Конференција за проширување и реформи на ЕУ и нејзината способност да дејствува на глобално ниво.

Исламабад – Делегација на Меѓународниот монетарен фонд во посета на Пакистан.

Токио – Почеток на третата фаза од испуштањето на прочистена радиоактивна вода од јапонската нуклеарна централа Фукушима, во која имаше хаварија во 2011 година.

Пекинг – Кремирање на посмртните останки на поранешниот кинески премиер Ли Кечијанг.

Хјустон – Предизборен митинг на поранешниот американски претседател Доналд Трамп.

Остани поврзан