• четврток, 22 февруари 2024

Магла на Ѓавато

Магла на Ѓавато

Скопје, 5 декември 2023 (МИА) - Авто мото сојузот на Македонија информира дека утринава има магла на Ѓавато со видливост до 100 метри. 

На останатите државни патишта сообраќајот се одвива непречено во зимски услови, по наместа влажни коловози. бак/

Фото: МИА архива

Остани поврзан