• четврток, 11 јули 2024

Конференциска лига: Тиквеш против исландски Бреидаблик, Шкендија против ерменска Ноах 

Конференциска лига: Тиквеш против исландски Бреидаблик, Шкендија против ерменска Ноах 

Нион, 18 јуни 2024 (МИА) - Македонските претставници во Конференциската лига на УЕФА, Шкендија и Тетекс, ги добија противниците во првото квалификациско коло.

По ждрепка во Нион, вицешампионот Шкендија на стартот ќе се соочи со ерменски Ноах, додека освојувачот на Купот, Тиквеш ќе игра против Бреидаблик од Исланд.

Првите натпревари се играат на 11. јули, а реваншите се закажани за седум дена подоцна. дс

Фото: Архива

Остани поврзан