• четврток, 13 јуни 2024

Италијанскиот министер за одбрана итно превезен во болница

Италијанскиот министер за одбрана итно превезен во болница

Рим, 21 мај 2024 (МИА) - Италијанскиот министер за одбрана Гвидо Крозето денеска со возило на брза помош е пренесен во болница, јави АНСА, повикувајќи се на соопштение од неговото Министерство.

Крозето излегол пред да заврши состанокот на Врховниот совет за одбрана на Италија. Засега нема други детали. ссм/

фото: ЕПА архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан