• четврток, 30 мај 2024

Виничанец починал во дворот на сограѓанин

Виничанец починал во дворот на сограѓанин

Скопје, 18 април 2024 (МИА) - Во Одделението за внатрешни работи во Виница, синоќа, во 20.35 часот од Општата болница Кочани било пријавено дека кај нив бил донесен починат С.П.(38) од Виница.

Како што соопшти МВР, според пријавеното, на 38-годишниот виничанец околу 19.45 часот му се слошило во дворот на В.Ф.(61) во Виница, по што бил пренесен во болницата во Кочани, каде лекар констатирал смрт без видливи траги на насилство.

По наредба на јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција. вг/лв/

Фото: МИА Архива

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан