• петок, 14 јуни 2024

Без струја утре корисници од село Долно Лисиче

Без струја утре корисници од село Долно Лисиче

Скопје, 12 мај 2024 (МИА) - Без струја утре од 08:30 до 15 часот ќе бидат корисници од село Долно Лисиче (објекти на патот кон Драчево и ул.„10“), најави Регионалниот центар за управување со кризи (РЦУК) Скопје. 

Прекинот е поради планирани технички интервенции во електродистрибутивната мрежа. 

фото: МИА архива 

Остани поврзан