• четврток, 18 јули 2024

Без струја утре дел од Влае

Без струја утре дел од Влае

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - Без електрична енергија утре од 08:00 до 09:30 часот ќе бидат корисниците од објектите во околината на „Тинекс“ на улицата „Кленоец“ во населба Влае.

Причината за прекинот, како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, по добиеното известување од ЕВН, е поради технички зафати во електро-дистрибутивната мрежа. бак/

Фото: МИА архива

 

Можно е и ова да ти се допаѓа

Остани поврзан