• понеделник, 27 ноември 2023

Без вода дел од општина Кисела Вода

Без вода дел од општина Кисела Вода

Скопје, 20 ноември 2023 (МИА) -  Поради дефект на затворач на улица „Иван Хаџиниколов“, прекинато водоснабдување попладнево имаат корисниците на дел од истата улица, како и на дел од улиците  „Жарко Зрењанин“, „Ѓорѓи Динката“ и „Скендербег“ во опшина Кисела Вода.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ - Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато до завршување  на дефектот. љм/са/

Фото: МИА архива

Остани поврзан