• e shtunë, 22 qershor 2024
Lloga: E vërteta për moralistët e rremë është se ata do të largohen nga posti i kryetarit sepse VMRO-DPMNE u premtoi ndryshime ligjore

Lloga: E vërteta për moralistët e rremë është se ata do të largohen nga posti i kryetarit sepse VMRO-DPMNE u premtoi ndryshime ligjore

Shkup, 31 maj 2024 (MIA) - E vërteta e moralistëve të rrejshëm është se ata do të tërhiqen nga të qe...

Taravari: Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut do të kenë kryetar të Kuvendit dhe gjashtë ministra në Qeverinë e re

Taravari: Shqiptarët në Maqedoninë e Veriut do të kenë kryetar të Kuvendit dhe gjashtë ministra në Qeverinë e re

Prishtinë, 19 maj 2024 (MIA) - Kryetari i Gostivarit, i cili në zgjedhjet e fundit ishte kandidat pë...

Taravari: Nuk është e ndaluar të përdoret vetëm Maqedoni, por pres që Siljana Davkova të përdorë emrin kushtetues në të ardhmen

Taravari: Nuk është e ndaluar të përdoret vetëm Maqedoni, por pres që Siljana Davkova të përdorë emrin kushtetues në të ardhmen

Shkup, 14 maj 2024 (MIA) - Kryetari i Komunës së Gostivarit, Arben Taravari, i cili ishte edhe kandi...

Taravari: BDI-ja duhet të jetë opozitë konstruktive sikurse ne, kemi legjitimitetin e plotë për formimin e Qeverisë së ardhshme

Taravari: BDI-ja duhet të jetë opozitë konstruktive sikurse ne, kemi legjitimitetin e plotë për formimin e Qeverisë së ardhshme

Shkup, 14 maj 2024 (MIA) - Kryetari i Aleancës për Shqiptarët dhe një nga liderët e koalicionit VLEN...

Taravari është optimist për ndryshimet kushtetuese, beson se deri në vitin 2028 vendi ka gjasa të bëhet anëtare e BE-së

Taravari është optimist për ndryshimet kushtetuese, beson se deri në vitin 2028 vendi ka gjasa të bëhet anëtare e BE-së

Shkup, 13 maj 2024 (MIA) - Arben Taravari, i cili është pjesë e opozitës së bashkuar hsqiptare...

Deklaratë e kryetarit të komunës së Gostivarit, Arben Taravari

Deklaratë e kryetarit të komunës së Gostivarit, Arben Taravari

Gostivar, 8 maj 2024 (MIA) - Kryetari i komunës së Gostivarit dhe kandidat për president në rre...

Mickoski dhe Taravari biseduan për parimet për koalicionim të ardhshëm dhe bashkëpunim të përbashkët

Mickoski dhe Taravari biseduan për parimet për koalicionim të ardhshëm dhe bashkëpunim të përbashkët

Shkup, 6 maj 2024 (MIA) - Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski sot pasdite ka zhvilluar takim...

Lloga: A do të vazhdojë Hristjan Mickovski të përcaktojë hapat politikë të Taravarit?

Lloga: A do të vazhdojë Hristjan Mickovski të përcaktojë hapat politikë të Taravarit?

26 prill 2024 Është për të ardhur keq se si një shqiptar dhe një ish-kryetar partie, ish-kan...

Taravari: Dallimi nuk është i madh, ende nuk kemi vendosur se kë do të mbështesim në raundin e dytë

Taravari: Dallimi nuk është i madh, ende nuk kemi vendosur se kë do të mbështesim në raundin e dytë

Shkup, 24 prill 2024 (MIA) - Kandidati për president i opozitës së bashkuar shqiptare "VLEN", Arben...

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët

Shkup, 22 prill 2024 (MIA) - Kryetari i Alternativës Afrim Gashi, në tubimin qendror të koalicionit...

Taravari: Për ne miqësia me SHBA-në është e shenjtë, do të punojmë pareshtur me ta për një Maqedoni të integruar në BE dhe larg ndikimit rus

Taravari: Për ne miqësia me SHBA-në është e shenjtë, do të punojmë pareshtur me ta për një Maqedoni të integruar në BE dhe larg ndikimit rus

Shkup, 22 prill 2024 (MIA) -  Kandidati i VLEN-it për president, Arben Taravari sot bashkë me l...

Taravari: Nevojitet mobilizim maksimal për fitore më 24 prill dhe fitore përfundimtare e VLEN-it më 8 maj

Taravari: Nevojitet mobilizim maksimal për fitore më 24 prill dhe fitore përfundimtare e VLEN-it më 8 maj

Gostivar, 21 prill 2024 (MIA) - Në tubimin në Gostivar të koalicionit VLEN, kandidati për presi...

Taravari nga Berlini: Diaspora din të sensibilizohet për ndryshim, asnjë proces i rëndësishëm për vendin nuk është bërë pa ta

Taravari nga Berlini: Diaspora din të sensibilizohet për ndryshim, asnjë proces i rëndësishëm për vendin nuk është bërë pa ta

Shkup, 20 prill Qindra bashkëqytetarë mirëpritën mbrëmë kandidatin për president, Arben Tara...

Krerët e VLEN-it takojnë afaristët shqiptarë në Berlin

Krerët e VLEN-it takojnë afaristët shqiptarë në Berlin

Shkup, 19 prill 2024 (MIA)- Liderët e  koalicionit  VLEN, kandidati për president, Arben T...

Taravari: Do të kujdesem që nga Kushtetuta të eliminohet përkufizimi fyes i gjuhës shqipe si “gjuhë tjetër që e flasin së paku 20% e qytetarëve”

Taravari: Do të kujdesem që nga Kushtetuta të eliminohet përkufizimi fyes i gjuhës shqipe si “gjuhë tjetër që e flasin së paku 20% e qytetarëve”

Shkup, 19 prill Kandidati për president nga radhët e VLEN, Arben Taravari në një ndër zotime...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR