• e martë, 16 korrik 2024
Kikilas: Për shkak të temperaturave të larta, thatësirës dhe erës së fuqishme i madh është rreziku nga zjarret në Greqi

Kikilas: Për shkak të temperaturave të larta, thatësirës dhe erës së fuqishme i madh është rreziku nga zjarret në Greqi

Athinë, 15 korrik 2024 (MIA) - Kjo javë do të jetë jashtëzakonisht e vështirë: thatësirë, valë e të...

SHBA: Do të punojmë me Maqedoninë e Veriut dhe Greqinë që ta ruajnë Marrëveshjen e Prespës

SHBA: Do të punojmë me Maqedoninë e Veriut dhe Greqinë që ta ruajnë Marrëveshjen e Prespës

Uashington, 12 korrik 2024 (MIA) - SHBA do të punojë me Maqedoninë e Veriut dhe Greqinë për të ruajt...

Sot takim Micotakis - Erdogan në Uashington

Sot takim Micotakis - Erdogan në Uashington

Athinë, 10 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri grek Kirjakos Micotakis dhe presidenti turk Rexhep...

Amiras: Nga pala greke nuk është planifikuar takim i Micotakisit me Mickoskin

Amiras: Nga pala greke nuk është planifikuar takim i Micotakisit me Mickoskin

Athinë, 9 korrik 2024 (MIA) - Qëndrimi se çështja me “shkeljen e Marrëveshjes së Prespës nga shteti...

Për dy muaj janë regjistruar 2.166 zjarre në Greqi

Për dy muaj janë regjistruar 2.166 zjarre në Greqi

Athinë, 9 korrik 2024 (MIA) - Nga 1 maji, duke përfshirë 7 korrikun e këtij viti në Greqi janë regji...

Mediumet greke: Siljanovska thotë se sillen me përgjegjësi ndaj Marrëveshjes së Prespës, dyshon nëse e njejta vlen edhe për Greqinë

Mediumet greke: Siljanovska thotë se sillen me përgjegjësi ndaj Marrëveshjes së Prespës, dyshon nëse e njejta vlen edhe për Greqinë

Athinë, 5 korrik 2024 (MIA) - Nën titullin "Maqedoni e Veriut-Gordana S...

Mickoski: Politika këtu ka ndryshuar, bashkëpunimin e shohim si rrugë dykahëshe

Mickoski: Politika këtu ka ndryshuar, bashkëpunimin e shohim si rrugë dykahëshe

 Shkup, 4 korrik 2024 (MIA) - Kryeministri Hristi...

Disa pjesë të Greqisë sot pritet të kaplohen nga një stuhi e fuqishme

Disa pjesë të Greqisë sot pritet të kaplohen nga një stuhi e fuqishme

Athinë, 4 korrik 2024 (MIA) - Reshje të rrëmbyeshme të shiut dhe mot i lig i shoqëruar me freku...

Një burrë në Athinë qëllohet në makinë me të paktën 15 plumba

Një burrë në Athinë qëllohet në makinë me të paktën 15 plumba

Athinë, 2 korrik 2024 (MIA) - Në një lagje në pjesën veriore të Athinës, mëngjesin e sotëm një 54-vj...

Marinakis: Ekziston vetëm një interpretim i erga omnes

Marinakis: Ekziston vetëm një interpretim i erga omnes

Athinë, 25 qershor 2024 (MIA) – Nuk mund të jetë selektive zbatimi i të drejtës ndërkombëtare dhe kj...

Shpëtohen 77 refugjatë dhe emigrantë në pjesën e detit midis dy ishujve grekë

Shpëtohen 77 refugjatë dhe emigrantë në pjesën e detit midis dy ishujve grekë

Athinë, 24 qershor 2024 (MIA) - Në aksionin e shërbimit bregdetar të Greqisë në pjesën e detit midis...

Mediumet greke: Qeveria e Mickoskit mori besimin nga Kuvendi - e dha betimin me emrin kushtetues

Mediumet greke: Qeveria e Mickoskit mori besimin nga Kuvendi - e dha betimin me emrin kushtetues

Athinë, 24 qershor 2024 (MIA) - "Maqedonia e Veriut: Qeveria e re ka dhënë betimin me emrin kus...

Një shtetase e Maqedonisë humb jetën, ndërsa tre të tjerë lëndohen në aksidentin në Greqi

Një shtetase e Maqedonisë humb jetën, ndërsa tre të tjerë lëndohen në aksidentin në Greqi

Athinë, 21 qershor 2024 (MIA) – Një shtetase e Maqedonisë ka humbur jetën në aksidentin e sotëm të t...

Gerapetritis e përsëriti mbështetjen greke për perspektivën e BE-së të Ballkanit Perëndimor

Gerapetritis e përsëriti mbështetjen greke për perspektivën e BE-së të Ballkanit Perëndimor

Athinë, 21 qershor 2024 (MIA) - Rruga e Ballkanit Perëndimor është një rrugë njëkahëshe për në Evrop...

Zjarre të mëdha në disa pjesë të Greqisë

Zjarre të mëdha në disa pjesë të Greqisë

Athinë, 21 qershor 2024 (MIA) – Dy zjarre të mëdha në dy periferia të ndryshme janë aktive në gadish...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR