• e martë, 18 qershor 2024

Mot me diell dhe ngrohtë, deri 27 gradë

Mot me diell dhe ngrohtë, deri 27 gradë

Shkup, 30 prill 2024 (MIA) - Moti do të jetë me diell dhe ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare, ndërsa në pjesët lindore me reshje të dobëta lokale shiu. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 4 deri në 10, ndërsa maksimalja do të arrijë nga 19 deri në 27 gradë.

Në Shkup me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi verilindor. Temperatura minimale do të zbresë deri në 8, ndërsa ajo maksimale do të arrijnë deri 25 gradë,

Ditën e mërkurë do të ketë vranësira të izoluara, ndërsa të enjten në disa vende do të ketë vranësira të paqëndrueshme me reshje të rrëmbyeshme shiu dhe bubullimë, lokalisht në formë stuhie afatshkurtër. Nga e premtja dhe gjatë fundjavës do të mbajë mot me vranësira të pjesshme me reshje të kohëpaskohshme shiu, do të fryjë erë nga veriu, ndërsa temperaturat do të bien për disa gradë. ls/

Foto: Arkivi i MIA-s 

QËNDRONI TË LIDHUR