• e martë, 05 mars 2024
OBSH-ja e shqetësuar për rritjen e rasteve të koronavirusit

OBSH-ja e shqetësuar për rritjen e rasteve të koronavirusit

Gjenevë, 27 shtator 2023 (MIA) - Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) është e shqetësuar për sh...

CNN: Rusia ndërton lidhje të re hekurudhore me pjesën e okupuar të Ukrainës

CNN: Rusia ndërton lidhje të re hekurudhore me pjesën e okupuar të Ukrainës

Kiev, 27 shtator 2023 (MIA) - Autoritetet ukrainase pohojnë se Rusia po ndërton një linjë të re heku...

Konventa evropiane e shefave të policive: Republika e Maqedonisë së Veriut përballet me sukses me kontrabandistët e emigrantëve

Konventa evropiane e shefave të policive: Republika e Maqedonisë së Veriut përballet me sukses me kontrabandistët e emigrantëve

Shkup, 27 shtator 2023 (MIA) - Një delegacion i Ministrisë së Punëve të Brendshme të Republikës së M...

Spasovski nga Struga:  Jemi të udhëzuar drejt detektimit të qartë të sfidave të imponuara dhe ndërtimit të përgjigjeve përkatëse

Spasovski nga Struga:  Jemi të udhëzuar drejt detektimit të qartë të sfidave të imponuara dhe ndërtimit të përgjigjeve përkatëse

Strugë, 27 shtator 2023 (MIA) - Ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski u drejtua në h...

SHBA-ja ka vendosur sanksione ndaj rrjetit iranian për furnizim të pjesëve të dronëve, duke e akuzuar atë se po ndihmon Rusinë

SHBA-ja ka vendosur sanksione ndaj rrjetit iranian për furnizim të pjesëve të dronëve, duke e akuzuar atë se po ndihmon Rusinë

Uashington, 27 shtator 2023 (MIA) - SHBA-ja sot kanë vendosur sanksione kundër një rrjeti, të c...

Trençevska: Po vazhdojmë bashkëpunimin me Slloveninë në fushën e sigurisë dhe shëndetit në punë

Trençevska: Po vazhdojmë bashkëpunimin me Slloveninë në fushën e sigurisë dhe shëndetit në punë

Shkup, 27 shtator 2023 (MIA) - Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska sot...

Ministri Lloga e përshëndet vendimin e Gjykatës kushtetuese dhe pret që gjykata të veprojë sipas detyrës zyrtare edhe për rregullat tjera

Ministri Lloga e përshëndet vendimin e Gjykatës kushtetuese dhe pret që gjykata të veprojë sipas detyrës zyrtare edhe për rregullat tjera

Shkup, 27 shtator 2023 (MIA) - Ministri i Drejtësisë, Krenar Lloga e ka përshëndetur vendimin e Gjyk...

Joveski: Prokuroria nuk është konsultuar për ndryshimet në KP, do të përpiqemi të shpëtojmë nga vjetërsia një pjese të lëndëve

Joveski: Prokuroria nuk është konsultuar për ndryshimet në KP, do të përpiqemi të shpëtojmë nga vjetërsia një pjese të lëndëve

Shkup, 27 shtator 2023 (MIA) - Qeveria në procedurën për miratimin e ligjit, si dhe Kuvendi nuk...

Lloga- Loson: Vazhdon përkrahja nga Mbretëria e Bashkuar për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE

Lloga- Loson: Vazhdon përkrahja nga Mbretëria e Bashkuar për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut në BE

Shkup, 27 shtator 2023 (MIA) - Mbështetja nga Mbretëria e Bashkuar për realizimin e qëllimeve strate...

Trajkoviq: Serbët edhe një herë po e shndërrojnë humbjen strategjike në fitore

Trajkoviq: Serbët edhe një herë po e shndërrojnë humbjen strategjike në fitore

Prishtinë, 27 shtator 2023 (MIA) - Politikanja kosovare nga radhët e komunitetit serb, Rada Tra...

Trençevska: Punëtorët mbeten në vendin e parë, ndërsa siguria dhe shëndeti gjatë punës janë prioriteti numër një gjatë krijimit të politikave

Trençevska: Punëtorët mbeten në vendin e parë, ndërsa siguria dhe shëndeti gjatë punës janë prioriteti numër një gjatë krijimit të politikave

Shkup, 27 shtator 2023 (MIA) - Ministrja e Punës dhe Politikës Sociale, Jovanka Trençevska sot...

Ambasadori francez në Niger është kthyer në Paris

Ambasadori francez në Niger është kthyer në Paris

Paris, 27 shtator 2023 (MIA) - Ambasadori francez në Niger, Silven Ite, largimin e të cilit nga...

Sekuestrohen mbi 2.000 kilogramë kokainë në vlerë prej 157 milionë eurove në Irlandë

Sekuestrohen mbi 2.000 kilogramë kokainë në vlerë prej 157 milionë eurove në Irlandë

Dublin, 27 shtator 2023 (MIA) - Gjithsej 2.253 kilogramë kokainë e dyshuar me çmim rruge prej 1...

Dushica Dimitrievska është zgjedhur kryetare e re e Këshillit të prokurorëve publikë

Dushica Dimitrievska është zgjedhur kryetare e re e Këshillit të prokurorëve publikë

Shkup, 27 shtator 2023 (MIA) - Këshilli i prokurorëve publikë në seancën e sotme të 85-të për k...

Elshani për ngjarjet në Banjskë: Qëllimi i policisë së Kosovës nuk ishte vrasja e sulmuesve, por çlirimi i territorit nga grupi kriminel

Elshani për ngjarjet në Banjskë: Qëllimi i policisë së Kosovës nuk ishte vrasja e sulmuesve, por çlirimi i territorit nga grupi kriminel

Prishtinë, 27 shtator 2023 (MIA) - Ushtruesi i detyrës drejtor i Policisë së Kosovës për rajoni...

Image

QËNDRONI TË LIDHUR