• среда, 17 јули 2024
Теодосиќ уште една сезона во Црвена ѕвезда

Теодосиќ уште една сезона во Црвена ѕвезда

Белград, 13. јуни 2024 (МИА) – Кошаркарот на Црвена ѕвезда, Милош Теодосиќ денеска го продолжи д...

Обрадовиќ доби четири меча суспензија по финалната серија против Црвена ѕвезда

Обрадовиќ доби четири меча суспензија по финалната серија против Црвена ѕвезда

Белград, 11 јуни 2024 (МИА) - Тренерот на Партизан, Жељко Обрадовиќ и менаџерот на тимот на „гробари...

Навивачите на Партизан го прекинаа финалето, Црвена ѕвезда пред одбрана на титулата

Навивачите на Партизан го прекинаа финалето, Црвена ѕвезда пред одбрана на титулата

  Белград, 6 јуни 2024 (МИА) – Директорот на кошаркарската лига на Србија, Александар Г...

Евролигата ги казни Црвена ѕвезда, Партизан и Кендрик Нан

Евролигата ги казни Црвена ѕвезда, Партизан и Кендрик Нан

Барселона, 13 февруари 2024 (МИА) – Дисциплинската комисија на елитната кошаркарска Евролигата донес...

Триесет и две години од светската титула на Панчев и Најдоски со Црвена ѕвезда

Триесет и две години од светската титула на Панчев и Најдоски со Црвена ѕвезда

Скопје, 8 декември 2023 (МИА) – Пред 32 години на денешен ден легендите на македонскиот фудбал Дарко...

Во Црвена ѕвезда шокирани од лагите на Лесор, ќе го пријават за физички напад

Во Црвена ѕвезда шокирани од лагите на Лесор, ќе го пријават за физички напад

Белград, 14 март 2023 (МИА) – Раков...

Кошаркарите на Црвена ѕвезда тренираа пет часа под водство на Душко Ивановиќ

Кошаркарите на Црвена ѕвезда тренираа пет часа под водство на Душко Ивановиќ

Белград, 17 ноември 2022 (МИА) – Новиот тренер на Црвена ѕвезда, Душко Ивановиќ на почетокот на неделат...

Душко Ивановиќ наскоро седнува на клупата на Црвена ѕвезда

Душко Ивановиќ наскоро седнува на клупата на Црвена ѕвезда

Белград, 12 ноември 2022 (МИА) – Според информациите објавени во голем број...

Стартува АБА-лигата, МЗТ Скопје му гостува на актуелниот шампион Црвена ѕвезда 

Стартува АБА-лигата, МЗТ Скопје му гостува на актуелниот шампион Црвена ѕвезда 

Скопје, 30 септември 2022 (МИА) – Новата сезона во регионалната АБА-лига почнува денеска со натпреварит...

Боксерите на Црвена ѕвезда триумфираа во финалето на Регионалната лига во Скопје

Боксерите на Црвена ѕвезда триумфираа во финалето на Регионалната лига во Скопје

Скопје, 17 јуни 2022 (МИА) – Белградска Црвена ѕвезда ја освои титулата во Регионалната боксерска лига,...

Црвена ѕвезда и Партизан немаат покана за настап во ВТБ-лигата

Црвена ѕвезда и Партизан немаат покана за настап во ВТБ-лигата

Москва, 8 јуни 2022 (МИА) –

Црвена ѕвезда поднесе жалба поради инцидентите на третиот натпревар во АБА-финалето против Партизан

Црвена ѕвезда поднесе жалба поради инцидентите на третиот натпревар во АБА-финалето против Партизан

Белград, 2 јуни 2022 (МИА) -

Црвена ѕвезда на линија со српскиот став за војната во Украина

Црвена ѕвезда на линија со српскиот став за војната во Украина

Белград, 4 април 2022 (МИА) – Српскиот кошаркарски шампион Црвена ѕвезда соопшти дека нејзините играчи...

Црвена ѕвезда се соочува со висока казна од УЕФА

Црвена ѕвезда се соочува со висока казна од УЕФА

Белград, 5 ноември 2021 (МИА) – Белградска Црвена ѕвезда ја очекува драконска казна од УЕФА, по серијат...

ЛШ: Црвена Ѕвезда загуби од Шериф, Славија Прага подобра од Ференцварош

ЛШ: Црвена Ѕвезда загуби од Шериф, Славија Прага подобра од Ференцварош

Скопје, 10 август 2021 (МИА) -Тимот на Црвена Звезда доживеа пор...

Image

Остани поврзан