• понеделник, 17 јуни 2024
Двоен триумф на Јанев на „Црна река опен“

Двоен триумф на Јанев на „Црна река опен“

Кавадарци, 17 јуни 2024 (МИА) - Младиот македонски тенисер Кристијан Јанев со двоен триумф го заврши...

Рекорд на Вимблдон - по 3,2 милиони евра за шампионите

Рекорд на Вимблдон - по 3,2 милиони евра за шампионите

Лондон, 13 јуни 2024 (МИА) - Како и речиси секоја година, така и оваа година Вимблдон ќе подели реко...

Мареј не е сигурен дали ќе учествува на Олимпијадата

Мареј не е сигурен дали ќе учествува на Олимпијадата

Париз, 12 јуни 2024 (МИА) - Британскиот тенисер Енди Мареј не е сигурен дека ќе може да учествува на...

АТП: Синер е новиот бр.1, Ѓоковиќ падна на трето место

АТП: Синер е новиот бр.1, Ѓоковиќ падна на трето место

Париз, 10 јуни 2024 (МИА) - За првпат од септември 2023 година, челната позиција на АТП листата не м...

Јанев поразен во финалето на турнирот Поинтер Опен 2024

Јанев поразен во финалето на турнирот Поинтер Опен 2024

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - Македонски тенисер Кристијан Јанев го загуби финалето на турнирот Поинте...

Швјонтек експресно до триумф над Паолини во финалето на Ролан Гарос

Швјонтек експресно до триумф над Паолини во финалето на Ролан Гарос

Париз, 8 јуни 2024 (МИА) – Полската тенисерка Ига Швјонтек ја победи Италијанката Јасмине Паолини во...

Ѓоковиќ поразен во Женева

Ѓоковиќ поразен во Женева

Женева, 24 мај 2024 (МИА) - Лидерот во светскиот пласман и во шемата на тенискиот турнир во Женева,...

Пегула ќе го пропушти Ролан Гарос

Пегула ќе го пропушти Ролан Гарос

Париз, 23 мај 2024 (МИА) - Петтиот светски рекет, американската тенисерка Џесика Пегула објави дека...

Возбудливи мечеви во второто коло на Македонија Опен

Возбудливи мечеви во второто коло на Македонија Опен

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Интересни и возбудливи мечеви се одиграа денеска на терените на ТК Југ в...

Ѓорческа елиминирана во првото коло на Ролан Гарос

Ѓорческа елиминирана во првото коло на Ролан Гарос

Париз, 21 мај 2024 (МИА) - Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа го заврши настапот на Рола...

„Македонија Опен“ да стане дел од традиција во македонскиот спорт

„Македонија Опен“ да стане дел од традиција во македонскиот спорт

Скопје, 20 мај 2024 (МИА) - Со почетокот на АТП Чаленџер турнирот „Македонија Опен“ беше одржана и п...

Зверев трет тенисер во 21. век со повеќе од еден трофеј на Мастерсот во Рим

Зверев трет тенисер во 21. век со повеќе од еден трофеј на Мастерсот во Рим

Рим, 20 мај 2024 (МИА) - Германскиот тенисер Александар Зверев стана третиот играч од 2000 година шт...

Одиграни мечевите од првото квалификациско коло на „Macedonian Open 2024“

Одиграни мечевите од првото квалификациско коло на „Macedonian Open 2024“

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - На терените на ТК Југ во Градски парк, денеска стартуваа мечевите на год...

Ѓорческа на стартот од квалификациите на Ролан Гарос против Рувруа

Ѓорческа на стартот од квалификациите на Ролан Гарос против Рувруа

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа во следната недела ја очек...

Познати двојките во првото квалификациско коло на „Macedonian Open 2024“

Познати двојките во првото квалификациско коло на „Macedonian Open 2024“

Скопје, 19 мај 2024 (МИА) - На терените на ТК Југ во Градски парк во Скопје денес почнува новото изд...

Image

Остани поврзан