• вторник, 16 јули 2024
Усик се откажа од ИБФ појасот

Усик се откажа од ИБФ појасот

Ријад, 26 јуни 2024 (МИА) - Помина нешто повеќе од еден месец откако Александар Усик стана неприкосн...

Усик и Фјури пред Божиќ повторно во рингот

Усик и Фјури пред Божиќ повторно во рингот

Лондон, 29 мај 2024 (МИА) – Најавено е дека реванш борбата за обединување на светските титули во...

За 12 октомври се подготвува реванш меѓу Усик и Фјури

За 12 октомври се подготвува реванш меѓу Усик и Фјури

Лондон, 20 мај 2024 (МИА) - Реваншот, кој е предвиден во договорот за борбата меѓу апсолутниот светс...

Фјури побара реванш, Усик прифати

Фјури побара реванш, Усик прифати

Ријад, 19 мај 2024 (МИА) - Британскиот боксер Тајсон Фјури, по поразот од Украинецот Олександр Усик...

Усик стана првиот апсолутен светски шампион во тешка категорија во 21 век

Усик стана првиот апсолутен светски шампион во тешка категорија во 21 век

Ријад, 19 мај 2024 (МИА) - Украинскиот боксер Олександар Усик го победи Британецот Тајсон Фјури во г...

Реваншот меѓу Усик и Фјури закажан за октомври во Саудиска Арабија

Реваншот меѓу Усик и Фјури закажан за октомври во Саудиска Арабија

Ријад, 7 мај 2024 (МИА) - Саудискиот кралски советник со ранг министер и актуелен претседател на Ген...

Фјури: Ќе го уништам Усик за седум рунди

Фјури: Ќе го уништам Усик за седум рунди

Ријад, 5 март 2024 (МИА) - Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури (34-0) истакна дека не...

Познат новиот датум за пресметка меѓу Фјури и Усик

Познат новиот датум за пресметка меѓу Фјури и Усик

Ријад, 4 февруари 2024 (МИА) - Презакажаната пресметка меѓу шампионот на ВБЦ во тешка категорија Тај...

Фјури се извини што ја одложи борбата со Усик

Фјури се извини што ја одложи борбата со Усик

Лондон, 3 февруари 2024 (МИА) - Шампионот на ВБЦ во тешка категорија, Тајсон Фјури, се извини што ја...

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Усик го победи Џошуа и стана светски шампион во тешка категорија

Лондон, 26 септември 2021 (МИА) - Во Лондон, синоќа се одржа боксерско шоу на стадионот на Тотенхем. Во...

Џошуа и Усик ќе боксуваат на стадионот на Тотенхем

Џошуа и Усик ќе боксуваат на стадионот на Тотенхем

Лондон, 20 јули 2021 (МИА) – Бокс мечот меѓу бранителот на титулата светски првак во тешка категорија,...

Image

Остани поврзан