• среда, 19 јуни 2024
УЕФА ќе ја казни Албанија поради политички пораки

УЕФА ќе ја казни Албанија поради политички пораки

Гелзенкирхен, 17 јуни 2024 (МИА) - УЕФА објави дека ќе ја казни Фудбалската федерација на Албанија....

УЕФА ќе му одаде почит на Бекенбауер на отворањето на ЕВРО2024

УЕФА ќе му одаде почит на Бекенбауер на отворањето на ЕВРО2024

Нион, 11 јуни 2024 (МИА) – УЕФА соопшти денеска дека на воведниот натпревар од ЕВРО2024 меѓу Гер...

Чеферин: Ситуацијата во светот не е идеална, но не гледам закани по безбедноста на ЕП 2024

Чеферин: Ситуацијата во светот не е идеална, но не гледам закани по безбедноста на ЕП 2024

Берлин, 10 јуни 2024 (МИА) - Претседателот на УЕФА, Александар Чеферин не гледа конкретни закани по...

У17: Македонските фудбалерки против Унгарија, Литванија и Андора во Лигата на нации

У17: Македонските фудбалерки против Унгарија, Литванија и Андора во Лигата на нации

  Нион, 7 јуни 2024 (МИА) – Македонската женска фудбалска репрезентација до 17 години д...

ЛШ: Винисиус го предводи идеалниот тим во избор на УЕФА

ЛШ: Винисиус го предводи идеалниот тим во избор на УЕФА

Нион, 3 јуни 2024 (МИА) – Крилниот напаѓач на Реал Мадрид, Винисиус Јуниор е прогласен за најдоб...

Атина под драконски безбедносни мерки за финалето на Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиорентина

Атина под драконски безбедносни мерки за финалето на Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиорентина

Атина, 29 мај 2024 (МИА) – Под драконски безбедносни мерки, според портпаролката на грчката полиција...

Атина пулсира во ритамот на утрешното финале на Конференциската лига – фестивал за фановите и драконски безбедносни мерки

Атина пулсира во ритамот на утрешното финале на Конференциската лига – фестивал за фановите и драконски безбедносни мерки

Атина, 28 мај 2024 (МИА) – Утрешното финале на УЕФА Конференциската лига меѓу Олимпијакос и Фиоренти...

Шпански суд: УЕФА да престане да се спротивставува на Суперлигата

Шпански суд: УЕФА да престане да се спротивставува на Суперлигата

Мадрид, 27 мај 2024 (МИА) - Шпанскиот суд им нареди на Меѓународната фудбалска федерација и Европска...

УЕФА може да не дозволи Жирона да игра во Лигата на шампионите

УЕФА може да не дозволи Жирона да игра во Лигата на шампионите

Лондон, 15 мај 2024 (МИА) – Европската фудбалска асоцијација предложи „City Football Group“, инвести...

ЕУРО2024: Само капитените ќе добијат образложение за судиските одлуки

ЕУРО2024: Само капитените ќе добијат образложение за судиските одлуки

  Нион, 14 мај 2024 (МИА) – Извршниот директор за судење на УЕФА, Италијанецот Роберто...

Словенецот Винчиќ ќе го суди финалето во Лигата на шампиони

Словенецот Винчиќ ќе го суди финалето во Лигата на шампиони

  Нион, 13 мај 2024 (МИА) – Европската фудбалска федерација (УЕФА) одлучи денеска 44-го...

Италија и Германија со по пет екипи во Лигата на шампиони

Италија и Германија со по пет екипи во Лигата на шампиони

Нион, 10 мај 2024 (МИА) – Италија и Германија обезбедија дополнително место во Лигата на шампион...

УЕФА го зголеми бројот на играчите за ЕП 2024

УЕФА го зголеми бројот на играчите за ЕП 2024

Нион, 3 мај 2024 (МИА) - УЕФА се согласи да го зголеми бројот на играчи од 23 на максимум 26 во прош...

УЕФА ги избра судиите за ЕУРО2024

УЕФА ги избра судиите за ЕУРО2024

  Нион, 23 април 2024 (МИА) – УЕФА денеска ги одреди судиите за претстојното Европското...

Медиуми: УЕФА ќе дозволи 26 фудбалери на ЕУРО2024

Медиуми: УЕФА ќе дозволи 26 фудбалери на ЕУРО2024

  Лондон, 23.04.2024 (МИА) – Европската фудбалска унија (УЕФА) ќе им дозволи на селекто...

Image

Остани поврзан