• вторник, 18 јуни 2024
Роналдо е амбициозен да игра на Светското првенство во 2026 година

Роналдо е амбициозен да игра на Светското првенство во 2026 година

Берлин, 17 јуни 2024 (МИА) - Кристијано Роналдо има намера да игра и на Светското првенство во 2026...

Пепе и Роналдо ја предводат листата на најстари играчи на ЕУРО

Пепе и Роналдо ја предводат листата на најстари играчи на ЕУРО

Берлин, 14 јуни 2024 (МИА) - Двајцата највозрасни играчи на овогодинешното Европско првенство во Гер...

Роналдо: Знам дека немам уште многу години во фудбалот

Роналдо: Знам дека немам уште многу години во фудбалот

Берлин, 12 јуни 2024 (МИА) - Напаѓачот на Португалија, Кристијано Роналдо уште еднаш се најде во цен...

Роналдо собори уште еден рекорд

Роналдо собори уште еден рекорд

Берлин, 12 јуни 2024 (МИА) - Напаѓачот на репрезентацијата на Португалија и саудискиот клуб Ал-Наср, Кристијано Ронал...

ЕВРО2024: Роналдо најдобар стрелец во историјата

ЕВРО2024: Роналдо најдобар стрелец во историјата

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Португалската ѕвезда Кристијано Роналдо е најдобар стрелец во истор...

Легендарниот Иеро ќе биде спортски директор на Ал Наср

Легендарниот Иеро ќе биде спортски директор на Ал Наср

  Ријад, 5 јуни 2024 (МИА) – Поранешниот капитен на Реал Мадрид и шпански репрезентатив...

Роналдо: Тоа беше една од најдобрите сезони во мојата кариера

Роналдо: Тоа беше една од најдобрите сезони во мојата кариера

Ријад, 4 јуни 2024 (МИА) - Суперѕвездата на Ал-Наср, Кристијано Роналдо, верува дека минатата сезона...

Мбапе на почеток ќе ја носи „деветката“ во Реал

Мбапе на почеток ќе ја носи „деветката“ во Реал

  Мадрид, 4 јуни 2024 (МИА) – Францускиот напаѓач Килијан Мбапе во Реал Мадрид ќе го но...

Роналдо останува во Ал-Наср и следната сезона

Роналдо останува во Ал-Наср и следната сезона

Ријад, 1 јуни 2024 (МИА) - Кристијано Роналдо и во следната фудбалска сезона ќе игра во саудискиот А...

Алонсо го сака Кристијано Роналдо во Баер Леверкузен

Алонсо го сака Кристијано Роналдо во Баер Леверкузен

Ријад, 28 мај 2024 (МИА) - Кристијано Роналдо имаше многу силна сезона со тимот на Ал Наср, завршува...

Роналдо нов рекордер во саудиската лига по голови во една сезона

Роналдо нов рекордер во саудиската лига по голови во една сезона

Ријад, 28 мај 2024 (МИА) – Фудбалерот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо го собори рекордот на шампионат...

Роналдо со рекордно учество на ЕП

Роналдо со рекордно учество на ЕП

Лисабон, 21 мај 2024 (МИА) - Селекторот на фудбалската репрезентација на Португалија, Роберто Мартин...

Роналдо за шансите за титула на Арсенал: Нема да ја освојат лигата, о Боже

Роналдо за шансите за титула на Арсенал: Нема да ја освојат лигата, о Боже

Ријад, 19 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо разговараше со промоторот Френк...

Роналдо го собори рекордот на Саудиска Арабија во една сезона

Роналдо го собори рекордот на Саудиска Арабија во една сезона

Ријад, 18 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ал-Наср, Кристијано Роналдо постигна асистенција на натпрева...

Роналдо повторно е најплатениот спортист во светот

Роналдо повторно е најплатениот спортист во светот

Ријад, 16 мај 2024 (МИА) - Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо го зазеде првото место...

Image

Остани поврзан