• среда, 22 мај 2024
Нетанјаху за налогот за апсење од МКС: Тоа е апсурдна одлука

Нетанјаху за налогот за апсење од МКС: Тоа е апсурдна одлука

Тел Авив, 20 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху за првпат се огласи по информац...

Ерусалим: Илјадници демонстранти протестираат против Владата на Бенјамин Нетанјаху пред Кнесетот

Ерусалим: Илјадници демонстранти протестираат против Владата на Бенјамин Нетанјаху пред Кнесетот

Ерусалим, 20 мај 2024 (МИА) - Додека членовите на израелскиот парламент повторно се состануваат по п...

Израелскиот претседател оцени дека одлуката на обвинителот на МКС е еднострана и безобразна

Израелскиот претседател оцени дека одлуката на обвинителот на МКС е еднострана и безобразна

Ерусалим, 20 мај 2024 (МИА) - Израелскиот претседател Исак Херцог денеска изјави дека одлуката на гл...

Нетанјаху го обвини Ганц дека  „му дал ултиматум на премиерот, наместо на Хамас

Нетанјаху го обвини Ганц дека „му дал ултиматум на премиерот, наместо на Хамас"

Тел Авив, 19 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го обвини својот коалициски пар...

Нетанјаху за предупредувањето од Бајден: Израел не е вазална држава, во Рафа ќе се случи тоа што е неопходно

Нетанјаху за предупредувањето од Бајден: Израел не е вазална држава, во Рафа ќе се случи тоа што е неопходно

Тел Авив, 15 мај 2024 (МИА) - Еден ден откако американскиот претседател Џо Бајден го предупреди Изра...

Нетанјаху: Нема хуманитарна катастрофа во Рафа

Нетанјаху: Нема хуманитарна катастрофа во Рафа

Ерусалим, 15 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска оцени дека Израел избег...

Нетанјаху ја отфрли Резолуцијата на ОН за поддршка на признавањето на палестинската држава

Нетанјаху ја отфрли Резолуцијата на ОН за поддршка на признавањето на палестинската држава

Тел Авив, 15 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска изјави дека неговата Вл...

Нетанјаху: Војната во Газа е војна за опстанокот на Израел

Нетанјаху: Војната во Газа е војна за опстанокот на Израел

Тел Авив, 13 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху денеска, кога неговата земја го...

Ердоган: Хитлер би позавидел на геноцидните методи на Нетанјаху

Ердоган: Хитлер би позавидел на геноцидните методи на Нетанјаху

Ерусалим, 12 мај 2024 (МИА) – Претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, денеска изјави дека „ген...

Нетанјаху знае дека опстанокот на Хамас значи негов пораз

Нетанјаху знае дека опстанокот на Хамас значи негов пораз

9 мај  Би-Би-Си Њуз Тешки одлуки го чекаат израелскиот премиер...

Директорт на ЦИА, Вилијам Барнс, денеска ќе се сретне со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Директорт на ЦИА, Вилијам Барнс, денеска ќе се сретне со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху

Тел Авив, 8 мај 2024 (МИА) - Директорот на американската Централна разузнавачка агенција (ЦИА) Вилиј...

Нетанјаху незадоволен од предлогот на Хамас за прекин на огнот во Газа

Нетанјаху незадоволен од предлогот на Хамас за прекин на огнот во Газа

Тел Авив, 8 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху синоќа изјави дека не е задоволе...

Сафади: Нетанјаху мора да се соочи со реални последици

Сафади: Нетанјаху мора да се соочи со реални последици

Аман, 7 мај 2024 (МИА) - Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху мора да се соочи со вистински послед...

Бајден разговараше со Нетанјаху и ја повтори загриженоста на Америка поради инвазијата врз Рафа

Бајден разговараше со Нетанјаху и ја повтори загриженоста на Америка поради инвазијата врз Рафа

Вашингтон, 6 мај 2024 (МИА) - Претседателот на САД, Џозеф Бајден, денеска во телефонски разговор со...

Семејствата на заложниците го повикуваат Нетанјаху да обезбеди договор за примирје

Семејствата на заложниците го повикуваат Нетанјаху да обезбеди договор за примирје

Тел Авив, 5 мај 2024 (МИА) - Форумот на семејства на заложници и исчезнати лица денеска на Денот на...

Image

Остани поврзан