• недела, 14 јули 2024
Инфантино најави голема промена во користењето на ВАР системот

Инфантино најави голема промена во користењето на ВАР системот

Нион, 17 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, ја објави големата вест во врска со...

Саудиски „Арамко“ нов глобален партнер на ФИФА

Саудиски „Арамко“ нов глобален партнер на ФИФА

  Цирих, 26 април 20204 (МИА) – Саудискиот нафтен гигант „Арамко“ ќе биде главен глобал...

Инфантино: Мораме да се обединиме во борбата против расизмот

Инфантино: Мораме да се обединиме во борбата против расизмот

  Асунсион, 12 април 2024 (МИА) – „Во фудбалот има проблеми“, изјави претседателот на М...

Инфантино ги осуди хомофобичните скандирања на натпреварот САД – Мексико

Инфантино ги осуди хомофобичните скандирања на натпреварот САД – Мексико

Цирих, 26 март 2024 (МИА) - Претседателот на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) Џани Инфантино,...

Инфантино повика на автоматски пораз за тимовите чии навивачи демонстрираат расизам за време на натпревар

Инфантино повика на автоматски пораз за тимовите чии навивачи демонстрираат расизам за време на натпревар

Цирих, 21 јануари 2024 (МИА) - Претседателот на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА), Џани Инфанти...

Претседателот на ФИФА Инфантино за СП во шест земји: Подобар е лош договор од спор

Претседателот на ФИФА Инфантино за СП во шест земји: Подобар е лош договор од спор

Цирих, 17 декември 2023 (МИА) - Претседателот на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) објасни зошт...

Инфантино го осуди претепувањето на судијата на натпреварот во Турција

Инфантино го осуди претепувањето на судијата на натпреварот во Турција

Цирих, 12 декември 2023 (МИА) - Претседателот на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) Џани Инфанти...

Инфантино: Нема место за насилство во фудбалот

Инфантино: Нема место за насилство во фудбалот

Цирих, 30 октомври 2023 (МИА) – Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, денеска остро го осуди вчераш...

Инфантино го прими претседателот на ФФМ, Сејдини

Инфантино го прими претседателот на ФФМ, Сејдини

Цирих, 10 октомври 2023 (МИА) - Претседателот на Светската фудбалска асоцијација, Џани Инфантино, де...

Инфантино: Светското првенство за фудбалерки го промени светот

Инфантино: Светското првенство за фудбалерки го промени светот

Бризбејн, 19 август 2023 (МИА) – Претседателот на Светската фудбалска федерација (ФИФА) Џани Инфанти...

Инфантино предлага да се наметне ограничување на трансферите на играчи

Инфантино предлага да се наметне ограничување на трансферите на играчи

Кигали, 16 март 2023 (МИА) - Претсе...

Инфантино е реизбран за претседател на ФИФА

Инфантино е реизбран за претседател на ФИФА

Кигали, 16 март 2023 (МИА) - Џани И...

Инфантино ќе биде реизбран за претседател на ФИФА, тој е единствен кандидат за изборите во 2023

Инфантино ќе биде реизбран за претседател на ФИФА, тој е единствен кандидат за изборите во 2023

Цирих, 17 ноември 2022 (МИА) - Џани Инфантино е единствениот кој ја истакна својата кандидатура за след...

Инфантино: Трагедијата во Индонезија е шок за фудбалскиот свет

Инфантино: Трагедијата во Индонезија е шок за фудбалскиот свет

Цирих, 2 октомври 2022 (МИА) - Претседателот на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА), Џани Инфанти...

Сејдини во делегацијата на Инфантино на средби со косовскиот државен врв 

Сејдини во делегацијата на Инфантино на средби со косовскиот државен врв 

Приштина, 30 септември 2022 (МИА)

Image

Остани поврзан