• недела, 14 јули 2024
Аталанта го објави трансферот на Заниоло

Аталанта го објави трансферот на Заниоло

Бергамо, 5 јули 2024 (МИА) - Аталанта го ангажираше играчот од средниот ред Николо Заниоло како поза...

Годфри од Евертон во Аталанта

Годфри од Евертон во Аталанта

Рим, 28 јуни 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски прволигаш Аталанта се согласи да го ангажира Б...

Италијано ја потврди разделбата со Фиорентина

Италијано ја потврди разделбата со Фиорентина

Фиренца, 3 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на Фиорентина, Винченцо Италијано, потврди дека го напушта...

Италија без Скалвини на ЕВРО2024

Италија без Скалвини на ЕВРО2024

  Рим, 3 јуни 2024 (МИА) – Италијанскиот дефанзивец Џорџо Скалвини ќе го пропушти Европ...

Ливерпул сака да го ангажира Едерсон од Аталанта

Ливерпул сака да го ангажира Едерсон од Аталанта

Рим, 29 мај 2024 (МИА) - Централниот играч за врска на Аталанта, Едерсон, може да ја продолжи кариер...

Гравина: Аталанта е гордоста на Италија

Гравина: Аталанта е гордоста на Италија

Рим, 23 мај 2024 (МИА) – Претседателот на италијанската фудбалска Федерација Габриеле Гравина ѝ...

Алонсо за поразот во финалето на ЛЕ: Аталанта беше подобра во сите аспекти

Алонсо за поразот во финалето на ЛЕ: Аталанта беше подобра во сите аспекти

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Баер, Чаби Алонсо ги сумираше впечатоците од финалето на Лиг...

Гасперини: Аталанта испиша историја

Гасперини: Аталанта испиша историја

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини како историска ја оцени победа...

Лукман го постигна првиот хет-трик во финалето на Лига Европа по 49 години

Лукман го постигна првиот хет-трик во финалето на Лига Европа по 49 години

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Аталанта, Адемола Лукман, синоќа постигна три гола во финал...

Аталанта го совлада Баер и ја освои Лигата на Европа (ДПЛ)

Аталанта го совлада Баер и ја освои Лигата на Европа (ДПЛ)

Даблин, 23 мај 2024 (МИА) - Аталанта синоќа во Даблин го совлада Баер Леверкузен  во финалниот...

Историски прв трофеј за Аталанта во европските натпреварувања

Историски прв трофеј за Аталанта во европските натпреварувања

Даблин, 22 мај 2024 (МИА) - Аталанта е новиот владетел во Лига Европа! Италијанскиот тим сос...

Гасперини: Не сме задоволни од поразот, но не сме разочарани од нашиот настап

Гасперини: Не сме задоволни од поразот, но не сме разочарани од нашиот настап

Бергамо, 16 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Аталанта, Џан Пјеро Гасперини се осврна на поразот на негов...

Јувентус ја победи Аталанта во финалето на Купот на Италија

Јувентус ја победи Аталанта во финалето на Купот на Италија

Рим, 16 мај 2024 (МИА) - Јувентус синоќа на „Олимпико“ во Рим ја совлада Аталанта со 1:0 и го освои...

Италија и Германија со по пет екипи во Лигата на шампиони

Италија и Германија со по пет екипи во Лигата на шампиони

Нион, 10 мај 2024 (МИА) – Италија и Германија обезбедија дополнително место во Лигата на шампион...

Комплетирани финалните пресметки во Лига Европа и Конференциската лига, Баер испишува историја

Комплетирани финалните пресметки во Лига Европа и Конференциската лига, Баер испишува историја

  Леверкузен, 10 мај 2024 (МИА) – Баер Леверкузен ја продолжи својата неверојатна сериј...

Image

Остани поврзан