• понеделник, 20 мај 2024
Четворица мртви и над 20 повредени во пожар во пензионерски дом во Германија

Четворица мртви и над 20 повредени во пожар во пензионерски дом во Германија

Келн, 4 март 2024 (МИА) - Четири лица загинаа во пожар во пензионерски дом во Бедбург-Хау во западна...

Image

Остани поврзан