• вторник, 23 јули 2024
Фудбалерите на Реал и Сити најмногу се истакнуваат на ЕП 2024

Фудбалерите на Реал и Сити најмногу се истакнуваат на ЕП 2024

Берлин, 3 јули 2024 (МИА) - Фудбалерите на последните два европски клупски шампиони, Манчестер Сити...

Четворица фудбалери и официјално ја напуштија Барселона

Четворица фудбалери и официјално ја напуштија Барселона

Барселона, 30 јуни 2024 (МИА) - Барселона на последниот ден од јуни се прости од четворица фудбалери...

Копа Америка: Панама триумфираше над САД

Копа Америка: Панама триумфираше над САД

  Атланта, 28 јуни 2024 (МИА) – Фудбалерите на Панама забележаа сензационална победа од...

ЕВРО2024: Англиската репрезентација најскапа

ЕВРО2024: Англиската репрезентација најскапа

Берлин, 13 јуни 2024 (МИА) – Англиската фудбалска репрезентација има најголема вредност на транс...

ФИФПРО поднесе тужба против ФИФА

ФИФПРО поднесе тужба против ФИФА

Брисел, 13 јуни 2024 (МИА) – Меѓународниот синдикат на професионални фудбалери (ФИФПРО), заедно...

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Манчестер сити и Интер со најмногу играчи на ЕВРО2024

Берлин, 11 јуни 2024 (МИА) – Најмногу играчи на претстојното Европско фудбалско првенство ќе има...

Германците ќе добијат по 400.000 евра за титулата на ЕУРО2024

Германците ќе добијат по 400.000 евра за титулата на ЕУРО2024

Берлин, 30 мај 2024 (МИА) – Германските фудбалери ќе добијат награда од по 400.000 евра доколку...

Канатларовски го објави списокот на повикани фудбалери за дуелите со Полска и БиХ

Канатларовски го објави списокот на повикани фудбалери за дуелите со Полска и БиХ

Скопје, 23 мај 2024 (МИА) – Селекторот на македонската фудбалска репрезентација до 21 година денес г...

Милевски го објави списокот за натпреварите против Хрватска и Чешка

Милевски го објави списокот за натпреварите против Хрватска и Чешка

Скопје, 22 мај 2024 (МИА) - Селекторот на македонската фудбалска  репрезентација, Благоја Милев...

Постекоглу бара од Тотенхем да ангажира најмалку тројца играчи на лето

Постекоглу бара од Тотенхем да ангажира најмалку тројца играчи на лето

Лондон, 21 мај 2024 (МИА) - Анже Постекоглу побара од Тотенхем да ангажира најмалку тројца играчи ов...

Симеоне: Фудбалерите на Атлетико имаа добра сезона, јас не

Симеоне: Фудбалерите на Атлетико имаа добра сезона, јас не

Мадрид, 20 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Симеоне го сподели своето мислење за...

Во Англија на фудбалери помлади од 11 години ќе им биде забрането да играат со глава

Во Англија на фудбалери помлади од 11 години ќе им биде забрането да играат со глава

Лондон, 18 мај 2024 (МИА) - На децата во Англија ќе им биде забрането да играат фудбал со глава во о...

Баерн се разделува со двајца фудбалери

Баерн се разделува со двајца фудбалери

Минхен, 13 мај 2024 (МИА) – Германскиот фудбалски гигант Баерн Минхен објави денеска заминување на н...

Манчестер јунајтед именуваше тројца играчи кои нема да го напуштат клубот на лето

Манчестер јунајтед именуваше тројца играчи кои нема да го напуштат клубот на лето

Манчестер, 30 април 2024 (МИА) - Раководството на Манчестер јунајтед одлучи за фудбалерите околу кои...

Фудбалерите на Челси сакаат Покетино да остане

Фудбалерите на Челси сакаат Покетино да остане

Лондон, 25 април 2024 (МИА) - Челси ја завршува разочарувачката кампања под водство на Маурисио Поке...

Image

Остани поврзан