• среда, 19 јуни 2024
Пислевска МВП на финалниот кадетски турнир

Пислевска МВП на финалниот кадетски турнир

Скопје, 17 јуни 2024 (МИА) - Кошаркарката на Вардар, Јана Пислевска е прогласена за најкорисен играч...

НБА: Далас со висока победа се избори за петти натпревар

НБА: Далас со висока победа се избори за петти натпревар

  Далас, 15 јуни 2024 (МИА) – Кошаркарите на Далас се изборија за петти натпревар од фи...

Алкараз: Сакам финале со Синер на „Вимблдон“

Алкараз: Сакам финале со Синер на „Вимблдон“

Лондон, 14 јуни 2024 (МИА) - Карлос Алкараз за прв пат во кариерата го освои Ролан Гарос. Сепак, одл...

Дончиќ незадоволен: Шест лични грешки во финалето на НБА?

Дончиќ незадоволен: Шест лични грешки во финалето на НБА?

Далас, 13 јуни 2024 (МИА) - Лука Дончиќ беше видно незадоволен по третиот пораз на Далас Маверикс во...

Бостон на чекор од триумф во НБА финалето

Бостон на чекор од триумф во НБА финалето

Далас, 13 јуни 2024 (МИА) - Бостон Селтикс го победи Далас Маверикс со 106:99 (30:31 20:20 35:19 21:...

ФФМ: Македонец ќе биде делегат на финалето на ЕВРО2024

ФФМ: Македонец ќе биде делегат на финалето на ЕВРО2024

Скопје, 12 јуни 2024 (МИА) – Поранешниот генерален секретар на Фудбалската федерација на Македон...

Дончиќ увери дека се чувствува добро пред третиот натпревар со Бостон

Дончиќ увери дека се чувствува добро пред третиот натпревар со Бостон

Далас, 12 јуни 2024 (МИА) - Словенечката ѕвезда на Далас Маверикс, Лука Дончиќ беше принуден да се с...

Мбапе: И во Катар имавме феноменален тим, па бевме поразени од Аргентина во финалето

Мбапе: И во Катар имавме феноменален тим, па бевме поразени од Аргентина во финалето

Берлин, 12 јуни 2024 (МИА) - Поразот од Аргентина во финалето на Светското првенство во Катар 2022 г...

Порзингис под знак прашалник за натпреварот бр.3 од финалето на НБА

Порзингис под знак прашалник за натпреварот бр.3 од финалето на НБА

Далас, 12 јуни 2024 (МИА) - Кошаркарот на Бостон Селтикс, Кристапс Порзингис е под знак прашалник за...

Обрадовиќ доби четири меча суспензија по финалната серија против Црвена ѕвезда

Обрадовиќ доби четири меча суспензија по финалната серија против Црвена ѕвезда

Белград, 11 јуни 2024 (МИА) - Тренерот на Партизан, Жељко Обрадовиќ и менаџерот на тимот на „гробари...

ЕВРО2024: Наградниот фонд остана непроменет на 331 милиони евра

ЕВРО2024: Наградниот фонд остана непроменет на 331 милиони евра

Берлин, 10 јуни 2024 (МИА) – Наградниот фонд за Европското фудбалско првенство кое од 14 јуни до...

Дончиќ ја презеде одговорноста за поразот од Бостон

Дончиќ ја презеде одговорноста за поразот од Бостон

Бостон, 10 јуни 2024 (МИА) - Суперѕвездата на Далас Маверикс, Лука Дончиќ се обвини себеси за поразо...

Бостон го победи Далас и во вториот натпревар од финалето на НБА

Бостон го победи Далас и во вториот натпревар од финалето на НБА

Бостон, 10 јуни 2024 (МИА) - Бостон Селтикс се се поблиску до својата прва титула по 2008 година. Ти...

Јанев поразен во финалето на турнирот Поинтер Опен 2024

Јанев поразен во финалето на турнирот Поинтер Опен 2024

Скопје, 9 јуни 2024 (МИА) - Македонски тенисер Кристијан Јанев го загуби финалето на турнирот Поинте...

Зверев: Неверојатно сум среќен што конечно стигнав до финалето на Ролан Гарос

Зверев: Неверојатно сум среќен што конечно стигнав до финалето на Ролан Гарос

Париз, 8 јуни 2024 (МИА) - Германскиот тенисер Александар Зверев е пресреќен поради пласманот во фин...

Image

Остани поврзан