• сабота, 15 јуни 2024
ОН предупреди дека обилните монсунски дождови во Пакистан ќе погодат 200.000 луѓе

ОН предупреди дека обилните монсунски дождови во Пакистан ќе погодат 200.000 луѓе

Исламабад, 13 јуни 2024 (МИА) - Се проценува дека околу 200.000 луѓе во Пакистан би можеле да бидат...

Британскиот парламент предупреди на можноста за странско мешање пред изборите во јули

Британскиот парламент предупреди на можноста за странско мешање пред изборите во јули

Лондон, 24 мај 2024 (МИА) - Комитетот за национална безбедност на британскиот Парламент денеска го п...

САД: Можни се терористички напади врз претставници на ЛГБТ заедницата ширум светот

САД: Можни се терористички напади врз претставници на ЛГБТ заедницата ширум светот

Вашингтон, 18 мај 2024 (МИА) – Владата на САД ги предупреди американските државјани да бидат внимате...

Нетанјаху за предупредувањето од Бајден: Израел не е вазална држава, во Рафа ќе се случи тоа што е неопходно

Нетанјаху за предупредувањето од Бајден: Израел не е вазална држава, во Рафа ќе се случи тоа што е неопходно

Тел Авив, 15 мај 2024 (МИА) - Еден ден откако американскиот претседател Џо Бајден го предупреди Изра...

Шолц го предупреди Израел да не ја шири својата офанзива во Рафа

Шолц го предупреди Израел да не ја шири својата офанзива во Рафа

Берлин, 12 мај 2024 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц го предупреди Израел да не ја шири својат...

ОН: Израелскиот напад врз Рафа ќе ги загрози животите на стотици илјади Палестинци

ОН: Израелскиот напад врз Рафа ќе ги загрози животите на стотици илјади Палестинци

Женева, 3 мај 2024 (МИА) - Израелскиот упад во градот Рафа ќе ги загрози животите на стотици илјади...

Прогласен жолт метео аларм за невреме во Белгија 

Прогласен жолт метео аларм за невреме во Белгија 

Брисел, 2 мај 2024 (МИА) – Белгискиот Кралски метеоролошки институт (ИРМ) прогласи жолт метео аларм...

Египет предупредува на „катастрофални последици“ додека се наѕира офанзивата во Рафа

Египет предупредува на „катастрофални последици“ додека се наѕира офанзивата во Рафа

Каиро, 25 април 2024 (МИА) - Египетскиот претседател Абдел-Фатах ал-Сиси денеска го повтори цврстиот...

Шолц ја предупредува Кина да не ја поддржува Русија

Шолц ја предупредува Кина да не ја поддржува Русија

Шангај, 15 април 2024 (МИА) - Германскиот канцелар Олаф Шолц истакна дека ќе го предупреди кинескиот...

Иран ги предупреди САД и Израел на посилни напади во случај на одговор на синоќешниот напад

Иран ги предупреди САД и Израел на посилни напади во случај на одговор на синоќешниот напад

Техеран, 14 април 2024 (МИА) - Иранските власти испратија порака до официјален Вашингтон преку Швајц...

Велика Британија советува да не се патува во северен Израел поради можен напад од Иран

Велика Британија советува да не се патува во северен Израел поради можен напад од Иран

Лондон, 12 април 2024 (МИА) - Британското Министерство за надворешни работи ги советуваше своите гра...

Американската министерка за финансии ги предупреди кинеските компании да не и помагаат на Русија

Американската министерка за финансии ги предупреди кинеските компании да не и помагаат на Русија

Гуангжу, 6 април 2024 (МИА) - Американската министерка за финансии Џенет Јелен денеска ги предупреди...

Спасувачките тимови во Тајван предупредуваат на ризик од свлечишта и одрони по земјотресот Хуалиен

Спасувачките тимови во Тајван предупредуваат на ризик од свлечишта и одрони по земјотресот Хуалиен

Хуалиен, 5 април 2024 (МИА) - Спасувачките тимови во Тајван денеска предупредија на ризик од лизгање...

Бела куќа: САД испратија писмено предупредување на Русија за нападот во Москва, бесмислица е тврдењето за вмешаност на Украина

Бела куќа: САД испратија писмено предупредување на Русија за нападот во Москва, бесмислица е тврдењето за вмешаност на Украина

Вашингтон, 28 март 2024 (МИА) - Советникот за национална безбедност на Белата куќа, контраадмирал Џо...

Кремљ: Сопственикот на Телеграм треба да биде повнимателен

Кремљ: Сопственикот на Телеграм треба да биде повнимателен

Москва, 28 март 2024 (МИА) – Кремљ го предупреди сопственикот на Телеграм, Павел Дуров, да биде повн...

Image

Остани поврзан