• вторник, 18 јуни 2024
Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја одбранија шампионската титула

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја одбранија шампионската титула

  Битола, 25 мај 2024 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ја одбранија шампионск...

АБА2: МЗТ Скопје Аеродром поразен од Спартак

АБА2: МЗТ Скопје Аеродром поразен од Спартак

  Скопје, 27 април 20204 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром претрпеа вечерва по...

Викендов стартува полуфиналето во кошаркарскиот плејоф, Работнички го пречекува Пелистер

Викендов стартува полуфиналето во кошаркарскиот плејоф, Работнички го пречекува Пелистер

  Скопје, 26 април 2024 (МИА) – Од сабота стартува полуфиналето во разигрувањето за тит...

Од следната сезона 16 клубови во АБА лигата

Од следната сезона 16 клубови во АБА лигата

  Загреб, 5 април 2024 (МИА) – Регионалната кошаркарска АБА лига денеска одржа седмица...

АБА2: Пелистер поуспешен од бањалучки Борац

АБА2: Пелистер поуспешен од бањалучки Борац

  Широки Брег, 18 март 2024 (МИА) – Кошаркарите на битолски Пелистер забележаа попладне...

Прекинатиот натпревар Чаир – МЗТ Скопје Аеродром ќе се доигра без публика

Прекинатиот натпревар Чаир – МЗТ Скопје Аеродром ќе се доигра без публика

  Скопје, 15 март 2024 (МИА) – Дуелот од Првата македонска кошаркарска лига меѓу Чаир 2...

Баскет Кам 2011 го освои трофејот во женскиот кошаркарски Куп

Баскет Кам 2011 го освои трофејот во женскиот кошаркарски Куп

  Скопје, 3 март 2024 (МИА) – Кошаркарките на Баскет Кам 2011 го освоија трофејот во ма...

Кошаркарките на МЗТ Скопје Аеродром и Баскет Кам 2011 во битка за Куп трофејот

Кошаркарките на МЗТ Скопје Аеродром и Баскет Кам 2011 во битка за Куп трофејот

  Скопје, 2 март 2024 (МИА) – Кошаркарките на МЗТ Скопје Аеродром и Баскет Кам 2011 ќе...

Полуфиналето во Купот меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички без навивачки групи на вечните ривали

Полуфиналето во Купот меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички без навивачки групи на вечните ривали

  Скопје, 16 февруари 2024 (МИА) – Градските ривали МЗТ Скопје Аеродром и Работнички ин...

Работнички го порази МЗТ Скопје Аеродром во 164. градско дерби

Работнички го порази МЗТ Скопје Аеродром во 164. градско дерби

Скопје, 25 јануари 2024 (МИА) – Кошаркарите на Работнички триумфираа вечерва над МЗТ Скопје Аеродром...

Викендов стартува финалната серија меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Пелистер за кошаркарската титула

Викендов стартува финалната серија меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Пелистер за кошаркарската титула

Скопје, 23 мај 2023 (МИА) - Финалната серија за титулата во македонската кошаркарска Суперлига...

Пелистер против МЗТ Скопје Аеродром за титулата во македонската кошаркарска Суперлига

Пелистер против МЗТ Скопје Аеродром за титулата во македонската кошаркарска Суперлига

Скопје, 19 мај 2023 (МИА) – Кошаркарите на битолски Пелистер втора сезона по ред ќе се обидат да го...

Важен триумф на МЗТ Скопје Аеродром над Задар во битката за опстанок во АБА лигата

Важен триумф на МЗТ Скопје Аеродром над Задар во битката за опстанок во АБА лигата

Скопје, 31 март 2023 (МИА) – Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром ги задржаа...

Николиќ: Поразот од Борац боли, но има уште да се игра

Николиќ: Поразот од Борац боли, но има уште да се игра

Чачак, 26 март 2023 (МИА) – Тренерот на МЗТ Скопје Аеродром, Драган Николиќ...

МЗТ Скопје Аеродром поразен од Игокеа

МЗТ Скопје Аеродром поразен од Игокеа

Скопје, 18 март 2023 (МИА) - Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром драстично ги намалија шансите за о...

Image

Остани поврзан