• среда, 24 јули 2024
Акција на крајбрежната служба на Грција за спасување мигранти во близина на Крит

Акција на крајбрежната служба на Грција за спасување мигранти во близина на Крит

Атина, 16 мај 2024 (МИА) – Вкупно 42 лица се спасени во акцијата на крајбрежната служба на Грција во...

Припадници на Крајбрежната служба на Грција препродавале запленета дрога

Припадници на Крајбрежната служба на Грција препродавале запленета дрога

Атина, 18 декември 2023 (МИА) – Најмалку десет лица се уапсени за трговија со дрога во Грција, меѓу...

Пронајдени безживотните тела на 20 лица по потонатиот брод кај грчкиот остров Евија

Пронајдени безживотните тела на 20 лица по потонатиот брод кај грчкиот остров Евија

Атина, 2 ноември 2022 (МИА) – Во операцијата за спасување и потрага што од вчера се води во морскиот де...

Грчка крајбрежна служба: Турски патролен брод со опасни маневри се обиде да оштети грчки патролен брод кај Самос

Грчка крајбрежна служба: Турски патролен брод со опасни маневри се обиде да оштети грчки патролен брод кај Самос

Атина, 1 ноември 2022 (МИА) - Во спасувачката акција што од вчера е во тек во морскиот дел во близина н...

Плакиотакис: Мигрантските бранови зголемени за 50 отсто во споредба со 2020 година

Плакиотакис: Мигрантските бранови зголемени за 50 отсто во споредба со 2020 година

Атина, 1 јули 2022 (МИА) – Во споредба со лани имаме тројно поголем притисок, а во споредба со 2020 год...

Грчката крајбрежна служба спаси 106 лица во близина на островот Кос

Грчката крајбрежна служба спаси 106 лица во близина на островот Кос

Атина, 8 мај 2022 (МИА) – Грчката крајбрежна служба синоќа, јужно од островот Кос, лоцирала полупотонат...

Image

Остани поврзан