• вторник, 16 јули 2024
Тајсон и Пол, најверојатно, во октомври во рингот

Тајсон и Пол, најверојатно, во октомври во рингот

  Лондон, 3 јуни 2024 (МИА) – Одложената борба меѓу поранешниот апсолутен светски шампи...

Усик и Фјури пред Божиќ повторно во рингот

Усик и Фјури пред Божиќ повторно во рингот

Лондон, 29 мај 2024 (МИА) – Најавено е дека реванш борбата за обединување на светските титули во...

Боксер од САД си го промени името во чест на Владимир Путин

Боксер од САД си го промени името во чест на Владимир Путин

Лос Анџелес, 9 август 2023 (МИА) - Поранешниот претендент за светска титула на Светскиот боксерски с...

Лука Трифуновиќ од Боксерскиот клуб „Илинден“ на прием кај градоначалникот на општина Илинден

Лука Трифуновиќ од Боксерскиот клуб „Илинден“ на прием кај градоначалникот на општина Илинден

Скопје, 11 јули 2023 (МИА) –  Градоначалникот на Општина Илинден, Александар Георгиевски денеск...

Image

Остани поврзан