• вторник, 18 јуни 2024
Собранието ќе одржи итна седница за автопатот Кичево - Охрид

Собранието ќе одржи итна седница за автопатот Кичево - Охрид

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - Собранието денеска со почеток во 13:30 часот ќе одржи итна седница за П...

Утре ќе биде потпишан анексот на Договорот со којшто Коридорот 8 влегува во мрежата на главни коридори во регионот и во ЕУ

Утре ќе биде потпишан анексот на Договорот со којшто Коридорот 8 влегува во мрежата на главни коридори во регионот и во ЕУ

Скопје, 15 мај 2023 (МИА) - Држава која нема коридори и енергија не може да се развива, порачаа дене...

Image

Остани поврзан