• вторник, 18 јуни 2024
ФИФПРО поднесе тужба против ФИФА

ФИФПРО поднесе тужба против ФИФА

Брисел, 13 јуни 2024 (МИА) – Меѓународниот синдикат на професионални фудбалери (ФИФПРО), заедно...

Анчелоти ја повлече својата изјава, Реал ќе настапи на Светското клупско првенство

Анчелоти ја повлече својата изјава, Реал ќе настапи на Светското клупско првенство

  Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) – Тренерот на европскиот фудбалски шампион Реал Мадрид, Ка...

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Ливерпул, Барселона или Ајакс на местото на Реал на Светското клупско првенство

Мадрид, 10 јуни 2024 (МИА) – Ливерпул, Барселона или Ајакс би можеле да го заменат Реал Мадрид н...

ФИФА му забрани на Партизан да регистрира играчи до јануари 2026 година

ФИФА му забрани на Партизан да регистрира играчи до јануари 2026 година

Лозана, 1 јуни 2024 (МИА) - Меѓународната фудбалска организација (ФИФА) му забрани на Партизан да ре...

ФИФА размислува да ги намали тимовите во топ лигите за да го зачува форматот на Светското клупско првенство

ФИФА размислува да ги намали тимовите во топ лигите за да го зачува форматот на Светското клупско првенство

Цирих, 1 јуни 2024 (МИА) - ФИФА размислува да наметне ново правило и да го намали бројот на тимови в...

Инфантино најави голема промена во користењето на ВАР системот

Инфантино најави голема промена во користењето на ВАР системот

Нион, 17 мај 2024 (МИА) - Претседателот на ФИФА, Џани Инфантино, ја објави големата вест во врска со...

ФИФА се соочува со тужба поради згуснатиот календар

ФИФА се соочува со тужба поради згуснатиот календар

  Лондон, 10 мај 2024 (МИА) – Светската фудбалска федерација (ФИФА) е повикана да ги пр...

Саудиски „Арамко“ нов глобален партнер на ФИФА

Саудиски „Арамко“ нов глобален партнер на ФИФА

  Цирих, 26 април 20204 (МИА) – Саудискиот нафтен гигант „Арамко“ ќе биде главен глобал...

Инфантино: Мораме да се обединиме во борбата против расизмот

Инфантино: Мораме да се обединиме во борбата против расизмот

  Асунсион, 12 април 2024 (МИА) – „Во фудбалот има проблеми“, изјави претседателот на М...

ФИФА може да дозволи странски клубови да играат официјални натпревари во САД

ФИФА може да дозволи странски клубови да играат официјални натпревари во САД

Лондон, 9 април 2024 (МИА) - Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) и американската спортска меди...

Македонската фудбалска репрезентација едно место подолу на ФИФА ранкингот

Македонската фудбалска репрезентација едно место подолу на ФИФА ранкингот

  Цирих, 4 април 2024 (МИА) – Македонската фудбалска репрезентација падна за една позиц...

Претставници на ФИФА остварија посета на ФФМ Академија

Претставници на ФИФА остварија посета на ФФМ Академија

Скопје, 1 април 2024 (МИА) - ФИФА претставниците, Томас Данилевичиус, во улога на регионален техничк...

Инфантино ги осуди хомофобичните скандирања на натпреварот САД – Мексико

Инфантино ги осуди хомофобичните скандирања на натпреварот САД – Мексико

Цирих, 26 март 2024 (МИА) - Претседателот на Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) Џани Инфантино,...

ФИФА: Ниту еден случај на допинг во 2023

ФИФА: Ниту еден случај на допинг во 2023

  Цирих, 7 март 2024 (МИА) – Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) соопшти денеска...

ФИФА ќе одржи тест серии на натпревари меѓу екипи од различни конфедерации

ФИФА ќе одржи тест серии на натпревари меѓу екипи од различни конфедерации

Цирих, 27 февруари 2024 (МИА) – Светската фудбалска асоцијација (ФИФА) во март ќе одржи тест серија...

Image

Остани поврзан