• вторник, 28 мај 2024
Чави: Сакав да останам во Барселона, но ми рекоа дека не можам

Чави: Сакав да останам во Барселона, но ми рекоа дека не можам

Барселона, 27 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона Чави го сподели своето мислење за неговото зами...

„Дејли мејл“: Гвардиола ќе го напушти Манчестер сити во 2025 година

„Дејли мејл“: Гвардиола ќе го напушти Манчестер сити во 2025 година

Лондон, 27 мај 2024 (МИА) - Пеп Гвардиола не планира да остане во Манчестер сити за сезоната 2025/26...

Пиоли се подготвува за ангажман во странство: Учам англиски

Пиоли се подготвува за ангажман во странство: Учам англиски

Милано, 26 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Милан, Стефано Пиоли, откри дека почнал да учи англиски...

Вејн Руни на чекор да го преземе Плимут

Вејн Руни на чекор да го преземе Плимут

Лондон, 25 мај 2024 (МИА) – Легендата на англискиот фудбал Вејн Руни е на чекор да седне на клуп...

Чави се збогува со фановите: Од недела и јас ќе бидам навивач на Барса

Чави се збогува со фановите: Од недела и јас ќе бидам навивач на Барса

Барселона, 25 мај 2024 (МИА) – Тренерот на Барселона Чави Ернандез, кој ќе се раздели со тимот п...

Мота наследник на Алегри во Јувентус

Мота наследник на Алегри во Јувентус

Рим, 23 мај 2024 (МИА) – Италијанскиот фудбалски гигант го назначи Тиаго Мота за нов тренер, обј...

Шпанецот Лопетеги нов тренер на Вест Хем

Шпанецот Лопетеги нов тренер на Вест Хем

Лондон, 23 мај 2024 (МИА) – Англискиот фудбалски прволигаш Вест Хем Јунајтед објави денеска дека...

Флик го одби Челзи за да ја преземе Барселона

Флик го одби Челзи за да ја преземе Барселона

Барселона, 23 мај 2024 (МИА) - Германскиот фудбалски стручњак, Ханс Дитер Флик може да ја предводи Б...

Мичел кандидат за тренерското место во Челзи

Мичел кандидат за тренерското место во Челзи

Лондон, 22 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Жирона, Мичел би можел да го наследи Покетино во Челзи, прен...

Салах до Клоп: Ти посакувам среќа и се надевам дека ќе се сретнеме повторно

Салах до Клоп: Ти посакувам среќа и се надевам дека ќе се сретнеме повторно

Ливерпул, 21 мај 2024 (МИА) - Напаѓачот на Ливерпул, Мохамед Салах се обрати до тренерот, Јирген Кло...

Вест Хем неделава ќе го промовира тренерот Лопетеги

Вест Хем неделава ќе го промовира тренерот Лопетеги

Лондон, 20 мај 2024 (МИА) - Хулен Лопетеги во блиска иднина ќе го преземе тренерското место Вест Хем...

Тренерот на младинците ќе го води Јувентус до крајот на тековната сезона

Тренерот на младинците ќе го води Јувентус до крајот на тековната сезона

Торино, 19 мај 2024 (МИА) - Тренерот на тимот на Јувентус до 21 година, Паоло Монтеро ќе го предводи...

Гвардиола не планира наскоро да го напушти Манчестер сити

Гвардиола не планира наскоро да го напушти Манчестер сити

Манчестер, 19 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола зборуваше за својата иднина...

Брајтон објави за заминување на тренерот Де Зерби

Брајтон објави за заминување на тренерот Де Зерби

Брајтон, 19 мај 2024 (МИА) - Прес-службата на премиерлигашот Брајтон објави дека Роберто Де Зерби ќе...

Чави за Барселона: Среќен сум затоа што сум во најдобриот клуб во светот, критиката ме тера да се подобрам

Чави за Барселона: Среќен сум затоа што сум во најдобриот клуб во светот, критиката ме тера да се подобрам

Барселона, 18 мај 2024 (МИА) - Тренерот на Барселона, Чави проговори за расположението во кое работи...

Image

Остани поврзан