• среда, 19 јуни 2024
Мицкоски: Црвениот картон на СДСМ и ДУИ мора да се даде масовно на 8 мај

Мицкоски: Црвениот картон на СДСМ и ДУИ мора да се даде масовно на 8 мај

Скопје, 29 април 2024 „Победата е на дофат. И таа победа е создадена од сите надежи на луѓет...

Велигденски концерт на „Танец“

Велигденски концерт на „Танец“

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Ансамблот „Танец“ вечер во Националната опера и балет ќе го одржи вели...

Портокалова велосипедска тура по повод Националниот ден на Холандија

Портокалова велосипедска тура по повод Националниот ден на Холандија

Скопје, 19 април 2024 (МИА) - Амбасадата на Кралството Холандија и Гоу Грин - Скопје денеска, првпат...

Почнува 19. Саем за вработување и кариера - Job Fair 2024

Почнува 19. Саем за вработување и кариера - Job Fair 2024

Скопје, 15 април 2024 (МИА) - Под мотото „Првиот чекор кон твојата кариера“, Бордот на европски студ...

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Без вода дел од корисниците на улицата „Коце Металец“

Скопје, 14 април 2024 (МИА) - ЈП Водовод и канализација – Скопје информира дека вечерва од 21 часот...

Пендаровски: Нема план „Б“ за уставните измени, има само план „А“, а МРТВ прво да ја расчисти аферата, па потоа да ме вика на дебата

Пендаровски: Нема план „Б“ за уставните измени, има само план „А“, а МРТВ прво да ја расчисти аферата, па потоа да ме вика на дебата

Скопје, 12 април 2024 (МИА) - Барам од сите вас, на 24-ти овој месец, масовна политичка мобилизација...

Дела на Митриќески, Ташковски, Чемерски, Хаџи-Бошков,.... во Галерија Матица

Дела на Митриќески, Ташковски, Чемерски, Хаџи-Бошков,.... во Галерија Матица

Скопје, 1 февруари 2024 (МИА) - Во изложбениот салон на Галеријата Матица денеска ќе се отвори нова...

Утре без струја дел од Карпош, а без вода дел од Центар

Утре без струја дел од Карпош, а без вода дел од Центар

Скопје, 17 јануари 2024 (МИА) - Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје информира...

Алек е првото бебе годинава, се роди на ГАК, го посетија министрите Меџити и Тренчевска

Алек е првото бебе годинава, се роди на ГАК, го посетија министрите Меџити и Тренчевска

Скопје, 1 јануари 2024 (МИА) - Во петокот, при крај на работното време, во мојот Кабинет, во релакси...

Цел, одлучност, силна желба и амбиција се неопходни за успешен бизнис, велат претприемачките

Цел, одлучност, силна желба и амбиција се неопходни за успешен бизнис, велат претприемачките

Скопје, 29 ноември 2023 (МИА) - Цел, одлучност, силна желба, изнаоѓање начин, амбиција, надминување...

ЕСМ: Греењето во Скопје е исто за сите потрошувачи

ЕСМ: Греењето во Скопје е исто за сите потрошувачи

Скопје, 26 ноември 2023 (МИА) - Греењето на подрачјето на град Скопје за сите потрошувачи се одвива...

Санкционирани 151 возач во Скопје, 18 за брзо возење

Санкционирани 151 возач во Скопје, 18 за брзо возење

Скопје, 24 ноември 2023 (МИА) - МВР соопшти дека во рамки на вчерашните сообраќајни контроли во Скоп...

Изложба „Коцките на мозаикот“ на Здружението за поддршка на лицата со Даунов синдром

Изложба „Коцките на мозаикот“ на Здружението за поддршка на лицата со Даунов синдром

Скопје, 24 ноември 2023 (МИА) - Здружението за поддршка на лицата со Даунов синдром „Трисомија 21" ј...

Турската компанија „Шахтерм“ ќе инвестира 70 милиони евра во нов капацитет во ТИРЗ Скопје

Турската компанија „Шахтерм“ ќе инвестира 70 милиони евра во нов капацитет во ТИРЗ Скопје

Скопје, 23 ноември 2023 (МИА) - Турската компанија „Шахтерм“ ќе инвестира 70 милиони евра во изградб...

Доделување награди за новинари кои учествуваа на конкурсот „Скопје, европска културна престолнина“

Доделување награди за новинари кои учествуваа на конкурсот „Скопје, европска културна престолнина“

Скопје, 23 ноември 2023 (МИА) - Во рамки на манифестацијата „Денови на европско Скопје - 2023“ во ор...

Image

Остани поврзан