• понеделник, 17 јуни 2024
Шпанската Ла Лига објави рекорден вкупен приход

Шпанската Ла Лига објави рекорден вкупен приход

  Мадрид, 15 април 2024 (МИА) – Шпанската фудбалска Ла Лига оствари рекорден вкупен при...

„Сантијаго Бернабеу“ домаќин на НФЛ натпревар во 2025

„Сантијаго Бернабеу“ домаќин на НФЛ натпревар во 2025

  Мадрид, 10 февруари 2024 (МИА) – Шпанската престолнина Мадрид ќе стане четвртиот евро...

„Сантијаго Бернабеу“ ќе биде целосно реконструиран до есен 2022 година

„Сантијаго Бернабеу“ ќе биде целосно реконструиран до есен 2022 година

Мадрид, 7 март 2021 (МИА) - Градежните работи на трансформација на „Сантијаго Бернабеу“ во најмодерен с...

Image

Остани поврзан